Babka lancetowata - szynszyle - chillbill

Babka lancetowata

| 0 Komentarzy

Babka lancetowata i babka zwyczajna to popularne rośliny, które posiadają wiele dobroczynnych właściwości i pomagających przy wielu problemach ze zdrowiem.

Babka lancetowata to gatunek należący do dużej rodziny babkowatych, w której skład wchodzą m.in.: babka lancetowata, zwyczajna, piaskowa czy jajowata, które różnią się nie tylko wyglądem, ale i odmiennymi właściwościami.

Babka lancetowata

Zwana również babką wąskolistną, koniczynową czy języczkiem polnym, przez zielarzy jest najbardziej docenianą rośliną z rodziny babkowatych. To pospolita, dość niepozorna roślina, bardzo mało wymagająca, którą spotkać możemy przy drogach, na miejskich trawnikach, ogrodach, pastwiskach, polanach czy łąkach. Babka lancetowata to niezwykle cenna roślina lecznicza. Niestety długotrwałe jej stosowanie może prowadzić do problemów z wchłanianiem składników odżywczych.

Skład

Liście babki lancetowatej zawierają wiele cennych substancji takich jak: aukubina, substancje śluzowe, pektyny, garbniki, kwasy: fumarowy, benzoesowy, cynamonowy, waniliowy, sole mineralne, flawonoidy (bajkaleina, skutelareina), a także witaminy A,C i K.

Opis działania

Babka lancetowata wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Liście babki lancetowatej mają właściwości oczyszczające, antybiotyczne, wykrztuśne czy rozkurczające mięśnie. Roślina ta polecana jest do leczenia układu oddechowego (kaszlu, astmy oskrzelowej, gruźlicy), dodatkowo łagodzi podrażnienia skóry i przyspiesza gojenie się ran.

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im cały wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i trzech, sympatycznych szynszyli: 13-letniego Bandziorka, 12-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 3-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)