Brzoza - szynszyle - chillbill

Brzoza

| 1 Komentarz

Gałęzie brzozy to jedne z ulubionych gryzaków większości szynszyli. Co więcej drzewo to ma wiele właściwości leczniczych.

Brzoza

Jest jednym z wielu rodzajów drzew i krzewów należących do rodziny brzozowatych. W medycynie ludowej wykorzystywano prawie wszystkie fragmenty tego drzewa, począwszy od kory, a skończywszy na pączkach brzozy. Oprócz właściwości leczniczych brzoza wykorzystywana jest również w przemyśle kosmetycznym, spożywczym drzewnym, papierniczym, farmaceutycznym, a także do produkcji węgla drzewnego.

Skład

Liście brzozy zawierają substancje aktywne takie jak: olejek eteryczny, flawonoidy, garbniki, kwas askorbinowy czy betulinę. Oskoła (sok z brzozy) zawiera wiele cennych mikroelementów, jak magnez, fosfor, wapń, miedź, potas, aminokwasy czy witaminę C i z grupy B.

Opis działania

Liście brzozy mają działanie przede wszystkim moczopędne, przeciwreumatyczne i napotne. Substancje zawarte w liściach usprawniają metabolizm, a także działają oczyszczająco na układ krwionośny. Wyciąg z liści brzozy stosuje się w leczeniu chorób skóry, problemów z tworzeniem się kamieni moczowych. Natomiast składniki zawarte w korze brzozy pomagają w leczeniu wielu chorób nowotworowych.

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im cały wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i trzech, sympatycznych szynszyli: 13-letniego Bandziorka, 12-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 3-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

1 komentarz

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)