Jeżówka - szynszyle - chillbill

Jeżówka

| 0 Komentarzy

Jeżówka to niepozorna roślina uprawna, która wyróżnia się swoimi wyjątkowymi właściwościami leczniczymi.

Jeżówka

Jeżówka (echinacea) to roślina pochodząca z terenów Ameryki Północnej, gdzie była znana mieszkańcom od wieków. Wyróżniamy 3 gatunki jeżówki: białą, purpurową i wąskolistną, powszechnie stosowana jest jednak purpurowa.

Skład

Ziele jak i korzenie jeżówki zawierają m.in. olejek eteryczny (do 0,2%), glikozydy, flawonoidy, polisacharydy, poliacetyleny, alkaloidy pirolizydynowe, alkiloaminy oraz alkiloamidy.

Opis działania

Ziele i wyciągi z jeżówki mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, wzmacniające odporność organizmu, odtruwające, żółciopędne, rozkurczowe, a także przeciwgrzybicze. Zewnętrznie ziele jeżówki pomaga w walce z łuszczycą, opryszczką, zmianami alergicznymi skóry, trudno gojącymi się ranami czy wypryskami.

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im cały wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i trzech, sympatycznych szynszyli: 13-letniego Bandziorka, 12-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 3-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)