Skrzyp polny - szynszyle - chillbill

Skrzyp polny

| 0 Komentarzy

Skrzyp polny pomimo mało pochlebnej opinii uciążliwego chwasta, również zalicza się do roślin o dobroczynnych właściwościach leczniczych.

Skrzyp polny to roślina lecznicza, której właściwości są znane i doceniane od dawna i z powodzeniem wykorzystywane w medycynie. Roślinę spotkać możemy na ogródkach działkowych, łąkach, polach czy nasypach kolejowych. Przydeptany przez nas skrzyp wydaje charakterystyczny skrzypiący dźwięk, za który odpowiada duża zawartość krzemionki w roślinie. Skrzyp polny można znaleźć w postaci płynu, proszku, kapsułek czy herbat.

Skład

Skrzyp polny zawiera cenne źródło witamin i soli mineralnych, szczególnie potasu i krzemu, który buduje kolagen.

Opis działania

Ziele skrzypu polnego stosuje się jako słaby środek moczopędny w leczeniu lekkich schorzeń dróg moczowych. Dodatkowo skrzyp polny uszczelnia ściany naczyń włosowatych, ma działanie uspokajające i przeciwdrgawkowe. Skrzyp polny wspomaga gojenie się ran, łagodzi problemy skórne (trądzik, wysypka), uzupełnia niedobór mikroelementów i poprawia kondycję włosów, skóry i paznokci. Ziele skrzypu polnego polecane jest dla osób cierpiących na: zapalenie oskrzeli, obfite miesiączki, odmrożenia, oparzenia, cukrzycę, gruźlicę, moczenie nocne, zapalenie jamy ustnej, nerwobóle, reumatyzm, wrzody, schorzenia nerek czy miażdżycę naczyń.

Petsland Ekozgryzaki

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im cały wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i trzech, sympatycznych szynszyli: 13-letniego Bandziorka, 12-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 3-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)