Sposób na segregację karmy - szynszyle -chillbill

Sposób na segregację karmy

| 1 Komentarz

Plastikowe, metalowe lub szklane. Przezroczyste, kolorowe, różnej wielkości. W różnych formach i stylu do wyboru. Pojemniki na żywność wcale nie muszą być nudne.

Jak przechowywać karmę dla szynszyli

Ciekawym pomysłem jest ozdabianie opakowań samoprzylepnymi, kolorowymi taśmami

Po co segregować?

Odpowiednio posegregowana żywność to ogromne ułatwienie przy dozowaniu pokarmu. Przemyślanie popakowana pomaga nam zachować porządek, a odpowiednie pojemniki bezpiecznie przechowają produkty spożywcze. Ciekawie przystrojone opakowania z żywnością mogą również ozdobić nasze półki.

Plan

Zanim przystąpimy do zakupu opakowań na żywność, musimy pomyśleć nad ich zastosowaniem oraz ilością. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnych wydatków.

Organizacja

  • Miejsce – przede wszystkim ustalmy gdzie będziemy przechowywać produkty dla szynszyli. Najlepiej, aby stały w miejscu mało nasłonecznionym i suchym. Dobrze jest, aby żywność dla gryzonia znalazła się na osobnej półce lub szafce. Dzięki temu mamy pewność, że produkty te będą bezpieczne.
  • Ilość – zaplanujmy optymalną ilość opakowań na produkty dla pupila. Zbyt duża ich ilość, może utrudnić nam korzystanie z nich.
  • Zastosowanie – pomyślmy nad rozmieszczeniem żywności w pojemnikach. Siano, zioła czy karma, wszystkie te produkty powinny mieć swoje, osobne opakowanie. Zminimalizujemy ryzyko pleśni, owadów oraz dostępu innych zwierząt, które znajdują się w naszym domu.
  • Styl – jest wiele kształtów i kolorów opakowań. To od nas zależy w jakim będą stylu. Dzięki ciekawym pomysłom możemy stworzyć własne, niepowtarzalne ozdoby na pojemniki.
Jak zorganizować pojemniki do żywności dla szynszyli

Słoik przewiązany wstążką to tani i ciekawy sposób dekoracji. Każdy rodzaj karmy możemy oznaczyć innego koloru tasiemką

organizer pokarmu dla szynszyli

W sklepach (także zoologicznych) dostępne są gotowe puszki z kolorowymi grafikami. Na zdjęciu puszka z rysunkiem postaci z bajki „Muminki”

Zdjęcia nieoznaczone logiem CHILLBILL.PL pochodzą z serwisu: Flickr. com (fot. Ciera Holzenthal, m01229, Emma).

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo oraz trzech, sympatycznych szynszyli: 14-letniego Bandziorka, 13-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 4-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pati
Gość
Pati

Cześć wiem że ten wpis był bardzo dawno ale szukam tej ściółki co jest na zdjęciach. Proszę o odpowiedź jest świetna 😃

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)