Techniki obrony szynszyli - szynszyle - chillbill

Techniki obrony szynszyli

| 1 Komentarz

Wyskok z półobrotu, przetoczenie i prawy sierpowy prosto na szczękę. Do tego szybkie stereo po uszach i low kick na udo. Z pewnością są to skuteczne sposoby obrony przed napastnikiem, ale nasze techniki wyglądają zupełnie inaczej.

Tam skąd pochodzimy, życie wcale nas nie rozpieszcza. Szynszyle duże, nie mogą spokojnie ogrzać się na słońcu w ciągu dnia. My z kolei, nie mamy chwili wytchnienia przy nocnej kąpieli w pyle. Za każdym krzakiem i za każdą skałą czyha na nas wiele niebezpieczeństw. Przez wiele lat życia w ciągłym stresie, nauczyliśmy się radzić sobie z przeciwnikiem za pomocą wymyślonych przez nas, specjalnych technik obronnych. Stosujemy je zawsze wtedy, kiedy czujemy, że jesteśmy zagrożone lub kiedy mamy wyjątkowo zły humor.

Techniki obrony przed nieprzyjacielem

  • Wystrzał moczu do oczu – polega na opanowaniu umiejętności stania na tylnych łapkach i natychmiastowym wystrzeleniu płynnego pocisku prosto na przeciwnika.
  • Bojowy okrzyk – charakteryzuje się głośnym warczeniem. Jest to jedno z groźniejszych ostrzeżeń, przeciwnik raczej się nie wycofa, ale niech wie z kim zadziera!
  • Zgrzyt zgrzyt – to łagodne ostrzeżenie oznajmiające nieprzyjacielowi, że jesteśmy przygotowani na atak.
  • Ziaw – polega na szerokim otwarciu pyszczka tak, aby wróg zobaczył, że mamy wielką paszczę, którą możemy pożreć przeciwnika. Co prawda, technika ta sprawdza się tylko przy mniejszych gryzoniach od nas, ale w stosunku do nich jest skuteczna.
  • Leci futro – umiejętność polegająca na odrzuceniu tej części futra, za które złapał przeciwnik.
  • Zwarcie – polega na trzymaniu się w grupie (liczba ta może dochodzić do kilkunastu osobników), głośnych odstraszających dźwiękach i… na kogo wypadnie na tego bęc!
  • Ucieczka – jedna z popularniejszych technik walki, polegająca na opuszczeniu uszu do tyłu w celu zmniejszenia oporu powietrza podczas skoków, podniesienia ogona (aby się nie potknąć) i biegnięciu ile sił w łapkach.
  • Życie pełne niebezpieczeństw

    Jesteśmy małymi zwierzętami, które niestety mają wielu wrogów, również wśród ludzi, którzy pożądają naszego pięknego futra. Wszystkie powyższe techniki obrony, stosujemy zarówno w środowisku naturalnym, jak i w niewoli, także przeciwko ludzkim oprawcom.

Autor artykułu

Najstarsza spośród naszych szynszyli, 16-letnia samica. Jest nieco wiekowa i nie widzi najlepiej, ale jest żwawa i pełna szalonych pomysłów jak nikt inny (stąd przydomek "Ślepa Furia"). Ona najlepiej zna życie szynszyli zarówno od tej lepszej, jak i gorszej strony. Urodzona na fermie, nie miała nadziei na lepszy los. Po latach cierpienia znalazła jednak ciepły i kochający dom.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Emily
Gość
Emily

Moja Chichi ostatnio ćwiczy wystrzał moczu, chyba dobrze jej idzie, bo mój pies zawsze ucieka z przerażeniem jak tylko widzi jej klatkę…
A mojego tatę też zresztą ostatnio „zaatakowała moczem” kiedy chciał poodkurzać wokół klatki.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)