Kartonowa zabawa sylwestrowa

Kartonowa Forteca


Wielka kartonowa budowla wykonana z tekturowych opakowań, intrygująca fosa zrobiona z eko papieru i kartonowe rolki robiące za statki podwodne. Oto kolejny pomysł na zabawę dla szynszyli.

Zabawa polega na ułożeniu zebranych kartonów i pudełek w konstrukcję przypominającą zamek lub wieżę, z otworami oraz elementami o różnych wysokościach. Im większe skomplikowanie budowli i im więcej zakamarków, tym lepiej.

Czas na Kartonową Fortecę!

Poprzez krótką fotorelację chciałabym pokazać Wam jak chłopakom przypadł do gustu pomysł stworzenia Kartonowej Fortecy.

Potrzebujesz

  • tekturowych kartonów różnej wielkości,
  • nożyczek do wycięcia otworów w poszczególnych tekturowych pudełkach (opcjonalnie),
  • papierowych wypełniaczy i tekturowych rolek odpowiedniej średnicy (opcjonalnie).

Wszędzie Kartony

Chłopaki po wejściu na wybieg od razu postanowili zapoznać się z tekturową konstrukcją, sprawdzając dokładnie każdy element budowli, oceniając jednocześnie jakość jej wykonania.

Kartonowa impreza sylwestrowa - szynszyla Bandziorek

Papierowa Woda

Bandziorek od razu zwrócił uwagę na nowy element w otoczeniu, a mianowicie na biodegradowalny, ekologiczny papier, który grał rolę papierowej fosy wokół kartonowej konstrukcji.

Kartonowa impreza sylwestrowa - szynszyla Billy

Forteca Zdobyta

Billy po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi tekturowymi elementami budowli zapragnął jako pierwszy wspiąć się na jej najwyższy szczyt.

Kartonowa impreza sylwestrowa - szynszyla Bandzia Bill Ego

Szynszylowi Alpiniści

Bandziorek i Egon ujrzawszy Billusia na szczycie Kartonowej Fortecy sami zapragnęli się tam znaleźć. Wspinaczka zajęła im całe kilka sekund i po chwili już wszystkie szynszyle znalazły się na szczycie.

Kartonowa impreza sylwestrowa- szynszyla Billuś

Książę w Kartonowej Fortecy

Kartonowa Forteca wykonana z tekturowych pudełek wbrew pozorom najbardziej przypadła do gustu konserwatywnemu Bandziorkowi. Zadowolony ochoczo wskakiwał na kartonową budowlę, radośnie biegał po papierowej wodzie i zajrzał do każdej papierowej rolki, które robiły za podwodne statki.

Kartonowa impreza sylwestrowa - szynszylowa forteca

Udostępnij artykuł:

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im cały wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i trzech, sympatycznych szynszyli: 12-letniego Bandziorka, 11-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 2-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *