Pierścień z futra na penisie szynszyli

Pierścień z futra na penisie szynszyli


Pierścień z futra na penisie szynszyli to temat intymny i trochę niesmaczny, przez co dość często pomijany. To błąd, bowiem problem ten nie tylko powoduje lekki dyskomfort, ale także może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu naszego pupila.

Pierścień z futra na penisie szynszyli

Pierścień wytworzony z futra wokół męskiego narządu płciowego to nic innego jak ciasno przylegająca do prącia samca szynszyli zbita obręcz, znajdująca się zwykle pod napletkiem. Wytworzona jest z resztek jego własnego futra, bądź jego seksualnej partnerki. Ciasno zaciśnięta obręcz znajdująca się na bardzo wrażliwym organie powoduje ogromny dyskomfort i szereg dolegliwości bólowych.

Pierścień z futra na penisie szynszyli wywiera silny ucisk i zaburza w nim prawidłowy przepływ krwi. Nieusunięty może zablokować cewkę moczową, co oznacza brak możliwości oddawania moczu i w konsekwencji, zatrucie organizmu zwierzęcia. Pozostawiony sam sobie problem zaciśniętego pierścienia z futra może prowadzić również do wypadnięcia prącia lub jego martwicy, co będzie skutkować jego amputacją.

Jakie są przyczyny powstawania pierścienia z futra?

Przyczyną powstawania charakterystycznego pierścienia wokół penisa u szynszyli jest wzmożona aktywność seksualna (szczególnie w okresie dojrzewania, w którym jest największa aktywność hormonów) u samców żyjących w grupach zarówno jednopłciowych, dwupłciowych, jak i tych żyjących całkowicie samotnie. Co więcej, na występowanie obręczy na penisie narażone są szynszyle w okresie wiosennym, w którym możemy zaobserwować zwiększoną wymianę okrywy włosowej.

Jak rozpoznać pierścień z futra na penisie szynszyli?

Przede wszystkim to co powinno zwrócić naszą uwagę to zmniejszona ruchliwość zwierzęcia i charakterystyczne przeciąganie się wyłącznie tylną częścią ciała oraz częste przez niego czyszczenie okolic intymnych. Istnieją też bardziej wyraźne objawy takie jak: nieprzyjemny zapach prącia, krwawienie z cewki moczowej, wyczuwalne zgrubienie pod napletkiem lub silne zaczerwienienie i opuchnięcie penisa, który w tym przypadku nie ma już możliwości swobodnego schowania się w napletku.

Jak usunąć pierścień z futra?

Zwykle ta obręcz z futra leży na penisie szynszyli na tyle luźno, że zwierzę samo potrafi ściągnąć ją zębami. Jednak jeśli pierścień tkwi na penisie bardzo mocno i szynszyla nie potrafi poradzić sobie z problemem, to zadanie jego usunięcia zalecam powierzyć wyłącznie dobremu specjaliście, który w sposób prawidłowy, szybko i sprawnie usunie pierścień znajdujący się na penisie szynszyli. Lekarz weterynarii fachowo oceni stan zdrowia naszego pupila i w zależności od potrzeb zwierzęcia, przepisze odpowiednie leki.

Nie bawmy się w lekarza!

Gwałtowne, za mocne próby ściągnięcia pierścienia znajdującego się na penisie szynszyli wykonywane przez osoby niedoświadczone, mogą prowadzić do wypadnięcia penisa szynszyli, a nawet zerwania jego wędzideł! I choć w internecie polecane są metody samodzielnego ściągania pierścienia z futra na tzw. „poślizg” za pomocą wazeliny, maści czy oliwy, w celu łatwiejszego usunięcia pierścienia palcami lub o zgrozo (!) pęsetą, to ja osobiście nie pochwalam takich metod i ich na swoim blogu tego nie propaguję. Takie beztroskie próby mogą się skończyć ogromną krzywdą, szokiem i bólem dla naszego pupila, a tego chyba byśmy nie chcieli.

Udostępnij artykuł:

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im cały wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i trzech, sympatycznych szynszyli: 12-letniego Bandziorka, 11-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 2-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

1 komentarz

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *