Akcesoria

Klatki, woliery, zabawki, poidełka, pojemniki na karmę oraz wiele innych przydatnych przedmiotów. Znajdziesz tu inspiracje, porady i polecane akcesoria dla szynszyli.


chillbill blog o szynszylach szynszyle szynszyla gałązki dla szynszyla

Szynszylowy Blogmas – Misja: Dostawa Gałązek

Metaliczny dźwięk pracującego dźwigu, głośny ryk dociążonego drewnem pick up’a oraz szum wielu głosów i pokrzykiwań, a w tle znane, świąteczne melodie. To znak, że szynszylowe chłopaki są w robocie, bo jak co roku nie próżnują i przygotowują zapasy na zimę.

| 0 Komentarzy

 
Kaganiec dla szynszyli - pomoc czy przeszkoda w łączeniu

Kaganiec dla szynszyli – pomoc czy przeszkoda w łączeniu?

Wykonany z metalowego drutu, plastiku lub materiału, kaganiec dla szynszyli, stosowany szerzej jedynie w Polsce, jest coraz częściej polecany jako remedium na trudności z łączeniem szynszyli. Jak skonstruowany jest taki przedmiot? Jakie są wady i zalety stosowania kagańca dla szynszyli? Czy, aby na pewno przedmiot ten jest niezbędny w kryzysowych sytuacjach, mogących wystąpić podczas łączenia tych gryzoni?

| 0 Komentarzy

 
Akcesoria dla szynszyli potrzebne rzeczy dla pupila

Akcesoria dla szynszyli – potrzebne rzeczy dla pupila

Pluszowe domki i kolorowe hamaki, ekologiczne zabawki i drewniany stojak do wspinaczki. Ciężka, duża miska, poidło, bezpieczny paśnik i duża kąpielówka. Jakie są obowiązkowe akcesoria dla szynszyli? Jakich rzeczy potrzebujemy jeszcze zanim szynszyla pojawi się w naszym domu?

| 24 komentarze


Hamak dla szynszyli - konieczność czy fanaberia

Hamak dla szynszyli – konieczność czy fanaberia?

Kolorowe i mięciutkie, zwykle wykonane z polaru lub delikatnej bawełny. Dwupiętrowe, prostokątne, kwadratowe i narożne. Zawieszone na karabińczykach, łańcuszkach lub sznurkach. Rodzajów hamaków jest naprawdę dużo. Tylko czy rzeczywiście hamak dla szynszyli jest naszym pupilom potrzebny?

| 11 komentarzy


Domki dla szynszyli - Dlaczego każda szynszyla ich potrzebuje

Domki dla szynszyli – Dlaczego każda szynszyla ich potrzebuje?

Domki drewniane lub materiałowe. Narożne, kwadratowe, albo prostokątne. Parterowe lub piętrowe, jadalne i niejadalne. Rodzajów domków dla szynszyli jest mnóstwo. Zachęcają do kupna swoją nietypową kolorystyką, kształtem czy ciekawym wzornictwem. Jakie są rodzaje domków dla szynszyli? Jak wybrać odpowiedni domek dla pupila? Czy domki dla szynszyli są im naprawdę potrzebne?

| 15 komentarzy


Kołowrotek dla szynszyli

Kołowrotek dla szynszyli

Długie skoki, głośny tupot małych łapek, zimny wiatr w mięciutkim futerku i ta niesamowita prędkość biegu. Tak, to szynszyla na kołowrotku. Jak ważny jest kołowrotek dla szynszyli i jak wpływa na psychikę zwierzęcia? Jakie są rodzaje przyrządów do biegania oraz jak wybrać odpowiednią, a przede wszystkim bezpieczną zabawkę do biegania?

| 16 komentarzy

 
Nieodpowiednie klatki dla szynszyli - szynszyle - chillbill

Nieodpowiednie klatki dla szynszyli

W klatce ciasno, smutno i ciemno. Wszędzie tylko pordzewiałe kraty i popękane półki. Nie ma gdzie skoczyć, nie ma jak się odbić, pozostało więc tylko siedzieć w bezruchu. A to tylko kilka problemów nieodpowiedniej klatki dla szynszyli.

| 3 komentarze


W czym przechowywać jedzenie dla szynszyli

W czym przechowywać jedzenie dla szynszyli?

Plastikowe, pojemniki czy szklane słoiki? Bawełniany worek, a może metalowa puszka lub kartonowe pudełko? Wybór opakowań do segregacji pożywienia dla szynszyli jest ogromny. Jak więc znaleźć odpowiednie pojemniki, w których moglibyśmy przechować siano, suszone zioła i gałęzie dla naszego pupila?

| 4 komentarze


Jak podróżować z szynszylą

Jak podróżować z szynszylą?

Podróż ze zwierzęciem to dość duży kłopot, zwłaszcza z tak małym i płochliwym gryzoniem jakim jest szynszyla. Jak więc prawidłowo przygotować siebie i zwierzę do wyprawy?

| 6 komentarzy