Joanna Nowak ChillBill

O mnie


Z szynszylami jestem związana od 2006 roku, poświęcając im swój niemal cały wolny czas. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę, głównie z literatury zagranicznej, a także dzięki obserwacji zachowań i zwyczajów tych zwierząt.

Jestem właścicielką aktualnie dwóch sympatycznych szynszyli: 19-letniego Bandziorka i 4-letniego Owena. To m.in. one zainspirowały mnie do stworzenia bloga, który (mam nadzieję) pomoże Ci poszerzyć wiedzę o tych wspaniałych zwierzątkach futerkowych.

O blogu


Celem bloga ChillBill.pl jest propagowanie wiedzy o szynszylach oraz edukacja w zakresie odpowiedzialnego, pełnego szacunku i miłości podejścia do tych zwierząt, jako pełnoprawnych członków rodziny. Wszystkie zamieszczone na blogu informacje są moją subiektywną opinią. Opierają się jednak na wieloletnim doświadczeniu w hobbistycznej hodowli (nierozrodowej), obserwacjach, szkoleniach oraz światowych badaniach z zakresu żywienia, zdrowia i psychologii tych zwierząt.

certyfikat szkolenia Joanna Nowak szynszyle
certyfikat szkolenia Joanna Nowak

Współpraca


Zapraszam do współpracy producentów ziół i akcesoriów dla szynszyli, a także sklepy zajmujące się sprzedażą takich produktów. Podejmując się recenzji, piszę zarówno o zaletach, jak i wadach produktu, a wszystkie zdjęcia są realne i wykonane przeze mnie. Jeśli produkt jest dobry, z pewnością zostanie doceniony.

Moi czytelnicy darzą mnie zaufaniem, dlatego starannie wybieram firmy, z którymi współpracuję. Polecam jedynie takie produkty, które są dobrej jakości i odpowiednie dla szynszyli, z których sama korzystam lub chętnie bym korzystała i są zgodne z tematyką mojego bloga.

kontakt: chillbill@chillbill.pl

Nasz zespół


Szynszyle nie są „zwykłymi gryzoniami”. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych zwierząt, każdy osobnik ma swój własny, indywidualny charakter, nawyki, upodobania i sympatie. Każdy jest inny i na swój sposób wyjątkowy. Każdy z nich ma też swoją własną historię do opowiedzenia.

Wybierz swojego bohatera i poznaj jego historię

Woliera szynszyli


Szynszyle to gryzonie, które potrzebują dużo przestrzeni zarówno w wolierze / klatce, jak i na wybiegu. Dlatego warto zadbać o to, aby miała odpowiednie wymiary, była bezpieczna i posiadała odpowiednie akcesoria dostosowane do ich potrzeb i wymagań gatunkowych. Poniżej prezentuję moją wolierę, przeznaczoną dla dwójki szynszyli, która może posłużyć za inspirację.

  • szynszylowa woliera
  • woliera szynszyli
  • woliera
  • woliera dla szynszyli