Dieta

Jaką wybrać karmę dla szynszyli? Jak zachęcić ją do jedzenia siana? Które smakołyki są odpowiednie? Jak wybrać zdrowe gałązki? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące żywienia szynszyli znajdziesz w niniejszym dziale – Dieta szynszyli.


Siano dla szynszyli - podstawa ich diety

Siano dla szynszyli – podstawa ich diety

Doskonale wysuszone, szorstkie i pięknie pachnące łąką. Zielone, o twardych i ostrych źdźbłach siano jest najważniejszym elementem w żywieniu szynszyli. Dlaczego szynszyle muszą jeść siano? Jak wybrać te najlepszej jakości oraz w czym podawać siano?

| 15 komentarzy


Co jedzą szynszyle

Co jedzą szynszyle? Czym karmić szynszylę? – Prawidłowa dieta

Bardzo często w Internecie można natknąć się na takie pytania jak: „Czy szynszyl może jeść papier?”, „Czy szynszyl je świeże owoce i warzywa?”, a nawet „Czy szynszyl je mięso?”. Co jedzą szynszyle i jak wygląda prawidłowa dieta szynszyli w warunkach domowych?

| 10 komentarzy


gałązki dla szynszyli

Jakie gałązki dla szynszyli są bezpieczne?

Niezastąpione podczas codziennego ścierania stale rosnących zębów szynszyli. Naturalne,  bezpieczne, smaczne i zdrowe gałęzie drzew, pędy i kora to niezbędny element diety każdej szynszyli. Jakie gałązki są dla szynszyli bezpieczne, a jakie szkodliwe? Jak samemu przygotować zebrane patyki dla szynszyli?

| 2 komentarze


Jakie są błędy w żywieniu szynszyli?

Jakie są błędy w żywieniu szynszyli?

Odrobina smacznych dropsów i szczypta słodkich rodzynek. Do tego garść barwionych chrupek, mokry mlecz i dwie owocowe kolby. Jeszcze tylko orzechowy rożek z wafelkiem i jedno, pyszne ciasteczko. Brzmi smacznie? – Zapewne tak, ale żywienie szynszyli nie może wyglądać w ten sposób. Karmiąc naszego pupila takimi produktami prowadzimy go poprzez choroby prosto na szybką śmierć – dosłownie.

| 64 komentarze