Psychologia

Czy szynszyle są inteligentne? Czy szybko się uczą? Czego najbardziej się boją? Jak różni się zachowanie samca i samicy? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w niniejszym dziale – Psychologia szynszyli.


Charakter szynszyli i inteligencja

Charakter szynszyli i inteligencja

Nie potrafią pisać ani czytać. Liczenie też nie wychodzi im najlepiej. W dodatku nie znają żadnego języka obcego. Czy szynszyle można więc nazwać mądrymi gryzoniami?

| 7 komentarzy


Kot i szynszyle pod jednym dachem - szynszyle - chillbill

Kot i szynszyle pod jednym dachem

Zarówno szynszyle jak i koty to popularne zwierzęta domowe. Choć wydawać by się mogło, że stworzenia te nie powinny się spotkać, to jednak coraz częściej występują razem w roli pupili domowych i nie oznacza to wcale, że żyją jak mysz z kotem.

| 2 komentarze


Czy szynszyle odczuwają strach - szynszyle - chillbill

Czy szynszyle odczuwają strach?

Przerażający potwór w szafie, a może czający się pod łóżkiem goblin? Czarna zjawa stojąca za oknem, czy głośny chichot czarownicy? Czego tak naprawdę boją się szynszyle? A może zwierzęta te niczego się nie boją, ponieważ nie potrafią odczuwać strachu?

| 4 komentarze


Depresja u szynszyli - szynszyle - chillbill

Depresja u szynszyli

Cicho, nudno i smutno. Pełna miska z jedzeniem, nietknięte siano w paśniku. Nawet niepoobgryzane zabawki i niezniszczone patyczki.

| 9 komentarzy


Jak oswoić szynszylę?

Jak oswoić szynszylę?

Sympatyczna, pluszowa kulka, która przychodzi na zawołanie. Uwielbia być noszona na rękach, głaskana i przytulana bez końca. Do tego ciągłe zabawy i sztuczki, przy których zawsze reaguje na swoje imię.

| 15 komentarzy