Recenzja EKOzgryzaka firmy PetsLand - ekozgryzaki - szynszyle - chillbill

Recenzja EKOzgryzaka firmy PetsLand

| 13 komentarzy

Wykonane w pełni z naturalnego drewna, prawidłowo oczyszczone, odpowiednio twarde i przesuszone, a do tego zamknięte w wygodnym i estetycznym opakowaniu. Kuszą już od pierwszej chwili niemal każdego żądnego gryzienia gryzonia. Takie są właśnie EKOzgryzaki polskiej marki Petsland.

Czy wiesz, że..?

Zęby szynszyli podobnie jak innych gryzoni czy zajęczaków rosną im przez całe życie (u szynszyli od 5 do nawet 7 cm rocznie!). Oznacza to, że nie tylko musimy zadbać o prawidłową dietę naszego pupila, ale też powinniśmy dać zwierzęciu możliwość regularnego ścierania zębów, poprzez udostępnienie mu suchych gałęzi (odpowiedniego gatunku) drzew, drewnianych zabawek, siana, specjalnych kamieni z Andów, lub patyczków wykonanych z naturalnego drewna. To bardzo ważne, bowiem brak możliwości systematycznego ścierania zębów przez pupila prowadzi do przerostu jego zębów, co z kolei może mieć niekiedy bardzo przykre konsekwencje.

Szynszyla testująca ekozgryzaki

Bandziorek zainteresowany twardym EKOzgryzakiem delikatnie pachnącym naturalnym drewnem

EKOzgryzaki od Petsland

Tak prezentują się losowo wybrane z paczki EKOzgryzaki od Petsland

Petsland – w trosce o zęby Twojego pupila

Petsland to młoda, bardzo szybko rozwijająca się polska firma, która w trosce o zdrowie i samopoczucie swoich gryzoni stworzyła produkt jakim jest EKOzgryzak. Bardzo szybko te naturalne, twarde drewienka okazały się doskonałym pomysłem. Dzięki coraz to większemu zainteresowaniu EKOzgryzakami wśród posiadaczy gryzoni i zajęczaków, marka Petsland postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom i dać się poznać szerszej grupie odbiorców.

Test ekozgryzaka od Petsland

Model Egon dumnie prezentuje pudełko EKOzgryzaków marki Petsland.

Zdrowe zęby? – Naturalnie!

EKOzgryzak to wysokiej jakości produkt na kształt drewnianej belki o wymiarach około 12cmx3,5cmx5mm (dł.szer.wys.). Wykonana jest ze 100% czystego, naturalnego i bezpiecznego dla zwierzęcia drewna (miękkie gatunki drzew w tym iglaste).

Prawidłowo przesuszony, oczyszczony i odpowiednio twardy EKOzgryzak jest bardzo atrakcyjnym obiektem dla potrzebujących ciągłego gryzienia gryzoni i zajęczaków.

EKOzgryzaki od Petsland pakowane są w bardzo estetyczne i wygodne opakowania, na których w sposób jasny i czytelny zawarte są wszelkie potrzebne informacje o produkcie. Natomiast kolorowa szata graficzna opakowań jest widocznie przemyślana i bardzo ładnie wykonana, co dodatkowo zachęca do zapoznania się z produktem.




Naturalne i bezpieczne

Warto podkreślić, że EKOzgryzaki od Petsland są w pełni wykonane z naturalnego drewna i nie zawierają szkodliwych lakierów czy kleju. Co więcej, proces produkcji EKOzgryzaków jak zapewnia producent przebiega w zupełnej czystości, a to oznacza, że nie ma on kontaktu z żadnymi szkodliwymi substancjami chemicznymi jak oleje czy smary, co często bywa spotykane przy standardowej obróbce drewna.

Naturalne ekozgryzaki od Petsland

EKOzgryzaki dostępne są m.in. w wygodnej saszetce, w której znajduje się aż 10 sztuk Ekozgryzaków.

6 korzyści z EKOzgryzaków!

  • Szybko i skutecznie ścierają stale rosnące zęby naszego pupila.
  • Zgryzanie pomaga zwierzęciu się zrelaksować i ukoić nerwy.
  • Wiórki po EKOzgryzaku tworzą miłe dla łapek gryzoni podłoże.
  • Zgryzione drewienko pozostawia po sobie wiórki, które świetnie pochłaniają wilgoć i zapachy dobiegające z klatki lub woliery.
  • Wiórki powstałe na skutek zgryzania tworzą bardzo podobne warunki do tych występujących w naturalnym środowisku gryzoni.
  • Zgryzanie EKOzgryzaków jest świetną rozrywką dla gryzoni i zajęczaków.
Ekozgryzaki do gryzienia od Petsland

Billy pozujący wśród naturalnych EKOzgryzaków polskiej marki Petsland.

Szynszylowy test EKOzgryzaków!

Łapki pełne roboty

Koniec teorii, czas na praktykę, a więc bojowy test EKOzgryzaków. Zadania podjęła się grupa 3 doświadczonych i niezależnych recenzentów: niebywale krytyczny Bandzior, Egon – znany koneser surowego drewna oraz Billy – młody, ale niezwykle żarłoczny asystent. Do zadania przystąpili niezwłocznie po otrzymaniu gryzaków.

Szynszyle testują ekozgryzaki od Petsland

Bandziorek i Billy nie tracili czasu na pogaduszki – od razu zabrali się do pracy.

Ekozgryzaki dla szynszyli

W pracy przy tartaku z EKOzgryzaków pomagał także wiecznie zabiegany Egon.

Wciągająca zabawa

Dostarczone testerom gryzaki zostały rozpracowane szybciej niż się spodziewałam. Choć wydawać by się mogło, że wraz ze zniknięciem ostatniego testy dobiegły końca i czas na końcową opinię, to recenzenci zażądali kolejnych próbek, aby przeprowadzić dodatkowe „testy”, a werdykt był bardziej miarodajny. Tym sposobem zalecana przez producenta dzienna dawka (1-1,5 gryzaka na szynszylę) została błyskawicznie przekroczona.

Naturalny sposób na nudę

Wydajność gryzaków jest uzależniona od możliwości przerobowych Waszych szynszyli. Bandziorowi zajmuje to kilka minut, a Egon i Billy nie są w stanie poradzić sobie z tym w ciągu godziny wytrwałej pracy. Tak czy inaczej, gryzaki to doskonały sposób na zajęcie czymś znudzonych gryzoni, który dodatkowo dba o ich zęby.

Recenzja ekozgryzaków gryzaków dla szynszyli

Pewny siebie Billy pozujący na tle opakowania EKOzgryzak.

Gdzie kupić naturalne EKOzgryzaki?

Produkt ten dostępny jest do kupienia bezpośrednio na stronie producenta Petsland w formie pojedynczych saszetek, gdzie 1 opakowanie zawiera 10 sztuk EKOzgryzaków lub w wersji dużego kartonowego pudełka, w którym jest 20 sztuk saszetek EKOzgryzaków. Produkt zapewne pojawi się również wkrótce w Waszych ulubionych sklepach.

Moja ocena

Zdanie moich szynszyli już znacie (wystarczy spojrzeć na te zapracowane mordki na zdjęciach powyżej). Dostajemy wygodnie zapakowany pakiet naturalnych gryzaków, w dodatku z surowego drewna, które szynszyle uwielbiają. Zapewniamy im jednocześnie masę frajdy i dbamy o ich uzębienie. Moim zdaniem to doskonały produkt, warty polecenia, zwłaszcza, że produkowany jest przez naszą rodzimą firmę, która być może w przyszłości poszerzy swój asortyment i dostarczy nam kolejnych. A jakie jest Wasze zdanie i jaka jest opinia Waszych, futrzanych testerów?

Domki dla szynszyli

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo, samoyeda Nanook'a oraz dwóch sympatycznych szynszyli: 19-letniego Bandziorka i 4-letniego Owena.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

13 comments

  1. asdf pisze:

    ile kosztuja takie gryzaki?

  2. Anita pisze:

    Cześć a gdzie to cudo można kupić. Pozdrawiam

    1. Asia pisze:

      Link do sklepu zamieszczony jest bezpośrednio we wpisie. Kliknij na niebieski napis Petsland, a przeniesie Cię do strony internetowej producenta. ;)

  3. Wiktoria pisze:

    Asiu pochwalę się że łączyłam dwa szynszyle 2letniego Bombelka i rocznego Tulasa i dzięki twoim radą udało mi się teraz śpią w najlepsze.
    Pozdrawiam ekipę Chillbill’a

    Ps. A w szczególności Bily’ego:-P

    1. Asia pisze:

      Widzę, że ten nasz mały, szynszylowy przystojniaczek Billy zauroczył już chyba każdego. :D ^^

  4. Wiktoria pisze:

    Asiu pochwalę się że łączyłam dwa szynszyle 2letniego Bombelka i rocznego Tulasa i dzięki twoim radą udało mi się teraz śpią w najlepsze.

    Pozdrawiam ekipę Chillbill’a

    1. Asia pisze:

      To świetna wiadomość! Tak bardzo się cieszę, że choć troszkę mogłam pomóc. :)
      Również gorąco pozdrawiamy Ciebie, Bombelka i Tulasa. :) :*

      1. Wiktoria pisze:

        :-D 🐭🐭

  5. Sloane pisze:

    O a moje mają je kompletnie gdzieś, nawet nie skubneły :/ w sumie to nawet patyków nie chcą jeść chyba że im łaskawie podsune, a dziwne bo problemów z zębami nie mają więc nie wiem o co chodzi.

    1. Jan Kowalski pisze:

      Nie wiem dlaczego są na tym blogu usuwane komentarze, zapytania, które są trafione i uderzają w stosowane często zakłamane racje. Ponawiam pytanie jak się ma stosowanie iglastych gryzaków, które są po prostu odpadem produkcyjnym do tego co powielane jest w sieci? Nie mogę znieść aż takich recenzji, gdzie komercyjnie zachwala się coś, co jeszcze 2 mce temu 99,99% userów w sieci, czyli na forach w grupach społecznościowych itp kwestionowało. Bądźcie wszscy szczerzy w tym co piszecie i nie zakłamujcie rzeczywistości.

      1. Asia pisze:

        Panie Janie Kowalski, na blogu ChillBill nie są usuwane komentarze i nie życzę sobie takich pomówień. Recenzja produktu Eko Gryzaki została napisana 17 stycznia 2018 roku, co oznacza, że moją opinię wyraziłam wcześniej, aniżeli pojawiły się opinie (sprzed 2 miesięcy) innych ludzi na forach i grupach społecznościowych. Co więcej, blog ChillBill nie ma żadnego powiązania z jakimikolwiek grupami i forami internetowymi. Blog prowadzę według własnej wiedzy i codziennych doświadczeń, często posiłkując się fachową literaturą. Każda recenzja znajdująca się na blogu ChillBill jest pisana przeze mnie w pełni subiektywnie, a żaden wpis nie był i nie jest sponsorowany.

        Tymczasem ponawiam odpowiedź na pytanie, które jest również odpowiedzią dla osoby ABC Gryzoni (wystarczyło jedynie przeczytać wszystko dokładnie).

        Moja odpowiedź brzmi: „Wszystkie iglaste deski i patyki szkodzą gryzoniom. Dlaczego? Dzieje się tak ponieważ zawierają „lepkie” substancje, które nie tylko oblepiają jamę ustną zwierzęcia, ale mają zwyczajnie działanie trujące. Produkty Eko Gryzak owszem, są wykonane z drzew iglastych. Jednakże poprzez niezwykle dokładną obróbkę i czyszczenie, drewno zostało całkowicie wyjałowione ze wszelkich ewentualnych toksycznych substancji. Oznacza to, że w praktyce dostajemy już bezpieczny dla zwierzęcia produkt. :) „

  6. abc gryzoni pisze:

    Czy iglaste deski/patyki nie szkodzą czasami gryzoniom? Bo czytając polskie fora i wpisy można odnieść wrażenie, że co forum to obyczaj, co wpis to zdanie, raz wszystko co iglaste 'zabija’ a raz jest odpowiednie.

    1. Asia pisze:

      Wszystkie iglaste deski i patyki szkodzą gryzoniom. Dlaczego? Dzieje się tak ponieważ zawierają „lepkie” substancje, które nie tylko oblepiają jamę ustną zwierzęcia, ale mają zwyczajnie działanie trujące. Produkty Eko Gryzak owszem, są wykonane z drzew iglastych. Jednakże poprzez niezwykle dokładną obróbkę i czyszczenie, drewno zostało całkowicie wyjałowione ze wszelkich ewentualnych toksycznych substancji. Oznacza to, że w praktyce dostajemy już bezpieczny dla zwierzęcia produkt. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)