Kartonowa Forteca - szynszyle - chillbill

Kartonowa Forteca

| 1 Komentarz

Wielka kartonowa budowla wykonana z tekturowych opakowań, intrygująca fosa zrobiona z eko papieru i kartonowe rolki robiące za statki podwodne. Oto kolejny pomysł na zabawę dla szynszyli.

Zabawa polega na ułożeniu zebranych kartonów i pudełek w konstrukcję przypominającą zamek lub wieżę, z otworami oraz elementami o różnych wysokościach. Im większe skomplikowanie budowli i im więcej zakamarków, tym lepiej.

Czas na Kartonową Fortecę!

Poprzez krótką fotorelację chciałabym pokazać Wam jak chłopakom przypadł do gustu pomysł stworzenia Kartonowej Fortecy.

Potrzebujesz

  • tekturowych kartonów różnej wielkości,
  • nożyczek do wycięcia otworów w poszczególnych tekturowych pudełkach (opcjonalnie),
  • papierowych wypełniaczy i tekturowych rolek odpowiedniej średnicy (opcjonalnie).

Wszędzie Kartony

Chłopaki po wejściu na wybieg od razu postanowili zapoznać się z tekturową konstrukcją, sprawdzając dokładnie każdy element budowli, oceniając jednocześnie jakość jej wykonania.

Kartonowa impreza sylwestrowa - szynszyla Bandziorek

Papierowa Woda

Bandziorek od razu zwrócił uwagę na nowy element w otoczeniu, a mianowicie na biodegradowalny, ekologiczny papier, który grał rolę papierowej fosy wokół kartonowej konstrukcji.

Kartonowa impreza sylwestrowa - szynszyla Billy

Forteca Zdobyta

Billy po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi tekturowymi elementami budowli zapragnął jako pierwszy wspiąć się na jej najwyższy szczyt.

Kartonowa impreza sylwestrowa - szynszyla Bandzia Bill Ego

Szynszylowi Alpiniści

Bandziorek i Egon ujrzawszy Billusia na szczycie Kartonowej Fortecy sami zapragnęli się tam znaleźć. Wspinaczka zajęła im całe kilka sekund i po chwili już wszystkie szynszyle znalazły się na szczycie.

Kartonowa impreza sylwestrowa- szynszyla Billuś

Książę w Kartonowej Fortecy

Kartonowa Forteca wykonana z tekturowych pudełek wbrew pozorom najbardziej przypadła do gustu konserwatywnemu Bandziorkowi. Zadowolony ochoczo wskakiwał na kartonową budowlę, radośnie biegał po papierowej wodzie i zajrzał do każdej papierowej rolki, które robiły za podwodne statki.

Kartonowa impreza sylwestrowa - szynszylowa forteca

Domki dla szynszyli

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo, samoyeda Nanook'a oraz dwóch sympatycznych szynszyli: 19-letniego Bandziorka i 4-letniego Owena.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

Jedna odpowiedź do “Kartonowa Forteca”

  1. Paula pisze:

    Poproszę dodaj więcej zabaw:) Za 2 miesiące będę miała 2 szynszyle i chciałabym poznać więcej zabaw, ponieważ chcę z nimi miło spędza czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)