Recenzja siana firmy Real Nature - szynszyle - chillbill

Recenzja siana firmy Real Nature

| 2 komentarze

Mocno wysuszone, o twardej strukturze, z długimi źdźbłami trawy. Jasnozielone, o wspaniałym aromacie suszonych ziół. Tak wygląda siano idealne. A jakie jest siano od Real Nature?

Tym razem wzięliśmy pod lupę jeden z produktów niemieckiej marki Real Nature – siano Premium – Wiesenheu Echinacea (z dodatkiem jeżówki, która wzmacnia odporność). Produkt ten jest dostępny również z 5% dodatkiem lucerny lub bez żadnych dodatków.

dobre siano dla szynszyli

Tak wygląda siano Premium – Wiesenheu z dodatkiem jeżówki po wyjęciu z opakowania.

Ekologiczne siano Real Nature

Siano dostajemy w wielkiej, szczelnie zamkniętej, papierowej torbie. Nieco ponad 20 zł za 1 kg. Opakowanie jest bardzo estetyczne, a zawarte na nim etykiety są bardzo jasne i czytelne. Co więcej, dzięki papierowej, mocnej paczce, z łatwością możemy sprawnie wyjąć dowolną ilość siana, bez rozsypywania go po całym pomieszczeniu.

Naturalny skład

Siano od Real Nature jest bogate w wysoką zawartość składników odżywczych, ważnych witamin, substancji mineralnych i mikroelementów, a także surowego włókna (bardzo ważnego w diecie naszych szynszyli).

Produkt marki Real Nature zawiera w 95% ekologiczne siano łąkowe. W jego składzie analitycznym znajdziemy aż 9,5% surowego popiołu, 26,1% włókna surowego, 1,1% tłuszczu oraz 8,0% białka. Choć skład mógłby być jeszcze nieco lepszy to pamiętajmy, że dane te mogą się nieco różnić, co jest typowe dla produktów naturalnych.

Delikatna uprawa i łagodne suszenie

Na opakowaniu produktu znajdziemy informację, w której producent zapewnia, że jego produkty są w pełni ekologiczne i specjalnie wyselekcjonowane. Uprawa i zbiór znajdują się w rezerwacie przyrody „Weseraure” na Nizinie Północnoniemieckiej, co gwarantuje nam bardzo dużą różnorodność gatunków dojrzałych roślin.

Niepylące siano łąkowe od Real Nature zostało poddane łagodnemu suszeniu słońcem i wiatrem, dzięki czemu zachowuje swój naturalny smak oraz piękny i zielony kolor źdźbeł. Zapach jest słabo wyczuwalny i nie tak aromatyczny jak opisuje to producent.

Produkt ręcznie pakowany

Długie źdźbła traw i część ziół są starannie, ręcznie pakowane, co sprawia, że siano nie jest pokruszone czy zmiażdżone, a dodatkowo można łatwo wyjąć je z torby. Moim zdaniem wielką zmorą jest wyciąganie ściśniętego siana z ciasnej, plastikowej folii lub z kolei cienkiej, papierowej torebki, która bardzo szybko się rozrywa.

siano dla szynszyli królików i gryzoni

W swojej ofercie firma Real Nature posiada również inne produkty dla gryzoni i królików

siano dla szynszyla

Siano Real Nature możemy dostać w wersji bez dodatków lub z lucerną czy jeżówką

Gwarancja jakości

Produkty Premium – Wiesenheu od Real Nature wolne są od wszelkich sztucznych dodatków takich jak nawozy (w tym azot) czy pestycydy. Producent na opakowaniu zapewnia nas, że dokłada wszelkich starań, aby podczas zbiorów i selekcji do paczek trafiały składniki najwyższej jakości.

Gwarancją wysokiej jakości produktu jest logo Bio – siegel. Opatrzone nim produkty spełniają surowe wymogi obowiązujące dla rolnictwa ekologicznego.

ekologiczne siano dla szynszyli

Gwarancja wysokiej jakości produktu potwierdzona niemieckim znakiem BIO – siegel.

Czy warto stosować siano od Real Nature?

Trzymając w ręku siano od Real Nature mam wrażenie, że produkt ten został stworzony z niezwykłą starannością dla najbardziej wymagających klientów. Nie tylko zachwyca estetycznym, kolorowym opakowaniem, ale też gwarancją, że to, co podajemy naszym pupilom jest w pełni zdrowe i ekologiczne.

Nie da się ukryć, że źdźbła w sianie Premium – Wiesenheu znacznie różnią się swoją grubością i długością od siana niektórych marek. Są lepiej wysuszone, przez co twardsze i ostrzejsze, a to w przypadku szynszyli jest ogromną zaletą. Natomiast to, czy siano zasmakuje naszemu pupilowi zależy przede wszystkim od jego indywidualnych upodobań, a nie starań producenta. Mimo wszystko polecam każdemu wypróbować siano Real Nature, aby przekonać się samemu.

Domki dla szynszyli

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo, samoyeda Nanook'a oraz dwóch sympatycznych szynszyli: 19-letniego Bandziorka i 4-letniego Owena.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

2 odpowiedzi na “Recenzja siana firmy Real Nature”

  1. Martyna pisze:

    Jedyne czego mi tutaj brakuje to informacja o przedziale cenowym w jakim można znaleźć produkt w sklepach. :-) (chyba, że nieuważnie przeczytałam, a informacja jest tutaj gdzieś przemycona ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)