Szynszylowy Blogmas - Świąteczne domki i hamaki dla szynszyli

Szynszylowy Blogmas – Świąteczne domki i hamaki dla szynszyli

| 1 Komentarz

Choinka ubrana? Tak! Nowe gryzaki i drewniane zabawki zawieszone? Naturalnie! Woliera wysprzątana? Oczywiście! To teraz czas na zmianę wystroju szynszylowego domostwa i zaprezentowanie woliery w świątecznej odsłonie!

Czy wiesz, że..?

Szynszyle to gryzonie, które bardzo chętnie korzystają z wszelkiego rodzaju wygód. Uwielbiają wylegiwać się w ciepłym domku lub leżakować na hamaku. Samo posiadanie choć jednego (materiałowego, bądź drewnianego) domku na jedną szynszylę jest niezwykle ważne. Takie akcesorium zapewnia zwierzęciu nie tylko wygodę i urozmaica wygląd klatki lub woliery, ale też daje zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa, tym samym zapewniając większy komfort psychiczny.

Szynszylowy Blogmas – Świąteczne domki i hamaki dla szynszyli

woliera dla szynszyli

Udekorowana na święta woliera dla szynszyli

Miękkie świąteczne akcesoria

Tak prezentuje się przystrojona, gotowa na święta woliera dla moich szynszyli. Dominuje tu intensywna czerwień, ramię w ramię ze stonowaną bielą i beżem. Występują także delikatne odcienie naturalnej zieleni.

Drewniane zawieszki, naturalne gadżety i leśny domek spełniają nie tylko praktyczną funkcję, ale też nadają całości naturalnego, swojskiego charakteru. Domki dla szynszyli posiadają czerwone akcenty umieszczone na puszystej tkaninie polarowej Minky oraz tematyczna grafika na tkaninie bawełnianej Premium, nadają całości świątecznego klimatu. Natomiast biel i odcienie beżu pozwalają na wyeksponowanie każdego elementu znajdującego się w wolierze szynszyli.

domek dla gryzonia

Tak prezentuje się udekorowane świątecznie jedno z pięter szynszylowej woliery

domek dla gryzonia

Świąteczny domek dla szynszyli oraz inne materiałowe akcesoria uszyte są z najlepszej jakości tkanin Premium

Świąteczny wystrój woliery

Materiałowe domki i hamaki dla szynszyli

Miękkie akcesoria widniejące na świątecznej sesji zdjęciowej zostały wykonane z najlepszych, antyalergicznych i certyfikowanych materiałów Premium. Produkty jakie szynszyle zastosowały do realizacji swojej wizji, pochodzą z najnowszej świątecznej kolekcji „Wesołych Świąt” grudzień 2021. Do ozdoby woliery użyte zostały dwa domki (z jednym oraz dwoma otworami) posiadające wypełnienie z pianki tapicerskiej o wymiarach 25x25cm oraz dwa hamaki z 2cm wypełnieniem watoliną silikonową, o wymiarach 25x25cm, starannie obszyte bawełnianą wypustką.

woliera dla szynszyli

Woliera dla szynszyli w stonowanej wersji świątecznej

Szynszyle gotowe na święta!

Jak na profesjonalistów przystało, szynszyle sprawnie zabrały się do wyznaczonej im pracy. W rytm świątecznych przebojów szybko posprzątały swoją wolierę, by potem ją udekorować, skrupulatnie dbając przy tym o każdy szczegół. Zadbały o to, aby pojawiły się również naturalne elementy w postaci drewnianych zabawek, gałązek i gryzaków, pełniące funkcję dekoracyjną i dla nich praktyczną. Szynszyle nie zapomniały również o zdrowym jedzeniu w postaci siana i suszonych, pysznych ziół w formie gotowej mieszanki. Zapach smacznego jedzenia szybko przyciągnął do siebie gryzonie, które w trakcje świątecznej sesji zdjęciowej zrobiły sobie krótką przerwę, by potem uciąć sobie drzemkę.

Świąteczne akcesoria dla szynszyli

Wszystkie materiałowe, świąteczne akcesoria użyte do dekoracji woliery, uszyte zostały ręcznie w Polsce, z najlepszej jakości materiałów, w asyście szynszylowych pomocników. Materiałowe domki i hamaki dla gryzoni w wielu kolorach i stylu do wyboru, można znaleźć w naszym szynszylowym sklepie internetowym.

domek dla gryzonia

Bandzio i Billy jak zwykle coś podjadali podczas świątecznej sesji zdjęciowej

Uwaga! Elementy ozdobne znajdujące się na zdjęciach są wyłącznie dekoracją na czas sesji zdjęciowej. Szynszyle muszą mieć zapewnione gryzaki, gałęzie i zabawki do gryzienia, wykonane jedynie z naturalnego i bezpiecznego dla nich drewna. Zabawki dla gryzoni nie powinny zawierać drobnych elementów plastiku, jedzenia nieprzeznaczonego dla szynszyli ani piór.

Domki dla szynszyli

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo, samoyeda Nanook'a oraz dwóch sympatycznych szynszyli: 19-letniego Bandziorka i 4-letniego Owena.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

Jedna odpowiedź do “Szynszylowy Blogmas – Świąteczne domki i hamaki dla szynszyli”

  1. Amart pisze:

    Jakie cuda! Urocze domki, nawet nie wiedziałam o ich istnieniu. Szynszyla, która ma taki domek to szczęściara ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)