W czym przechowywać jedzenie dla szynszyli - szynszyle - chillbill

W czym przechowywać jedzenie dla szynszyli?

| 4 komentarze

Plastikowe, pojemniki czy szklane słoiki? A może metalowa puszka lub kartonowe pudełko? Wybór opakowań jest ogromny. Jak więc znaleźć odpowiedni pojemnik, w którym moglibyśmy przechować karmę dla naszego pupila?

Zanim przesypiemy pokarm do innego opakowania, powinniśmy zapoznać się z podstawowymi zasadami przechowywania żywności. Niezależnie od tego czy jest to karma sucha, mokra, smakołyki czy zioła. Musimy pamiętać, że każdy rodzaj pokarmu należy przechowywać w prawidłowy sposób. Powinniśmy znaleźć takie opakowanie, które zadba, by do środka nie dostała się pleśń, brud, kurz, czy insekty. Pojemniki z żywnością zawsze należy trzymać z dala od nasłonecznionych i wilgotnych miejsc. Najlepiej aby stały w innym, wyznaczonym do tego miejscu.

W czym przechowywać jedzenie dla szynszyli?

Pomysłów na segregację karmy jest mnóstwo. Znając wady i zalety różnych opakowań, warto wybrać najlepszy sposób.

Szklane słoiki

To jedne z najbezpieczniejszych opakowań na żywność. Słoik możemy umyć, sparzyć czy wygotować. A dzięki szczelnemu zamknięciu, doskonale nadadzą się do przechowywania wszystkich rodzajów żywności.

Metalowe puszki

Wykonane są najczęściej ze stali lub aluminium. Do produkcji puszek nie stosuje się już szkodliwych dla zdrowia materiałów np. ołowiu. Śmiało więc można w nich przechowywać sypkie produkty.

Kartonowe pudełka

To jedna z gorszych ochron żywności przed wilgocią, czy insektami. Opakowania kartonowe w większości produkowane są z makulatury. Co oznacza że zawierają rakotwórcze i trujące sole mineralne, które przenikają do żywności.

Plastikowe pojemniki

Zaopatrzone w szczelnie zamykające się wieczka, chronią produkty wymagające ochrony przed wilgocią, powietrzem, brudem czy owadami. Świetnie więc nadają się do przechowywania żywności.

Oznaczenia opakowań plastikowych

Nie każdy plastikowy pojemnik zakupiony w sklepie nadaje się do przechowywania produktów spożywczych. Unikajmy plastikowych wyrobów, które nie są opisane specjalnym oznaczeniem.

  • 1– PET – częste oznaczenie, które możemy znaleźć niemal wszędzie. Niektóre źródła podają, że nie powinniśmy używać ich ponownie.
  • 2 – HDPE – jeden z bezpieczniejszych plastików. Z pudełek lub opakowań śmiało możemy korzystać powtórnie.
  • 3 – PVC – (polichlorek winylu). Może wydzielać toksyny, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia.
  • 4 – LDPE – dość bezpieczny polietylen, używany do produkcji wielu opakowań do żywności. Dozwolony do powtórnego użytku.
  • 5 – PP – tak jak HDPE to jeden z najniebezpieczniejszych plastików. Mimo to, jest często spotykany w opakowaniach żywności.
  • 6 – PS – polistyren, znany jako styropian. Wydziela silne toksyny.

Podsumowanie

Dzięki odpowiedniej segregacji pokarmu dla naszego pupila, dbamy nie tylko o świetną organizację produktów spożywczych. To także duże ułatwienie dla nas, bo wiemy ile posiadamy pokarmu w zapasie. Dodatkowo, dzięki szczelnym zamknięciom minimalizujemy ryzyko zatrucia się zwierzęcia zepsutą karmą.
A Wy jakie macie pomysły na przechowywanie żywności dla szynszyli?

Zdjęcia nieoznaczone logiem CHILLBILL.PL pochodzą z serwisu: Flickr.com (fot. Junzilan 7558, Sarah Ross, H is for home).

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo oraz trzech, sympatycznych szynszyli: 14-letniego Bandziorka, 13-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 4-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

4
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Misiao
Gość
Misiao

Kot w słoiku wymiata :) Fajny wpis!

Sylwia Zielińska
Gość
Sylwia Zielińska

Witam, gdzie najlepiej przechowywać sianko?

Sylwia
Gość
Sylwia

W czym najlepiej trzymać sianko

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)