5 sygnałów, że Twoja szynszyla Cię kocha
| 7 komentarzy
Jeśli sądzisz, że Twoja szynszyla Cię nie lubi, dogryza Ci lub wręcz nie akceptuje Cię jako swego podwładnego, koniecznie przeczytaj ten wpis. Może się bowiem okazać, że całkowicie błędnie odbierasz wysyłane przez nią sygnały.
Czy wiesz, że..?
Szynszyle, podobnie jak inne zwierzęta, nie potrafią mówić (podobno). Aby przekazać nam jakąś informację, najczęściej posługują się mową ciała, wydawanymi przez siebie dźwiękami, określonymi zachowaniami lub za pomocą działalności artystycznej. Większość posiadaczy szynszyli, doskonale zna już wszystkie te sygnały. Dla tych, którzy dopiero poznają zwyczaje tych szarych nicponi, przedstawiam krótki poradnik.
1. Przegryzione kable
Gdy znajdujesz przegryziony kabel od myszki lub klawiatury, w pierwszej chwili sądzisz, że ten wredny mały gryzoń znowu Ci dogryzł. Nic bardziej mylnego. To zachowanie wskazuje jedynie, że Twoja szynszyla śledzi bieżące trendy technologiczne i uważa, że najwyższy czas zainwestować w urządzenia bezprzewodowe.
2. Jedzenie, siano i bobki poza wolierą
To zachowanie jasno wskazuje, że szynszyla traktuje Cię po partnersku i w równym stopniu przykłada się do utrzymywania porządku. Usuwa wszelkie niepotrzebne przedmioty, resztki jedzenia i bobki, abyś łatwo mógł/mogła je sprzątnąć.
3. Obgryzione ściany
Odpadający od ściany tynk, zadrapania i obgryzione narożniki. Szynszyla bezbłędnie wskazuje wszystkie ubytki i zaleca natychmiastową renowację pomieszczenia. Nie chcesz chyba aby Twoi znajomi lub rodzina, uznali to za Twoje zaniedbanie.
4. Wszechobecne bobki
Tam gdzie pojawia się szynszyla, tam są i bobki. Powodem tego ma być fakt, że szynszyla (podobnie jak inne gryzonie) nie potrafi tego kontrolować. Nie jest to jednak jedyny powód. Szynszyla bowiem zaznacza te miejsca i przedmioty, które jej zdaniem wymagają natychmiastowego wysprzątania. Dzięki temu masz pewność, że Twoje mieszkanie będzie zawsze perfekcyjnie wysprzątane, nawet w tych najbardziej niedostępnych zakamarkach.
5. Unikanie dotyku, ciągła ucieczka
Wypuszczasz szynszyle na wybieg, wołasz je i zamierzasz wziąć na ręce. Ku Twojemu rozczarowaniu i rosnącej irytacji, szynszyla nieustannie Ci się wymyka. Odbija się od ścian, przebiega Ci po plecach lub między nogami. Po kilku minutach takiej gonitwy, opadasz z wyczerpania, widząc szydercze uśmieszki wszystkich szynszyli. Nie wynika to jednak z ich złośliwości, a z troski o Twoje zdrowie i kondycję fizyczną. Widocznie szynszyla uznała, że masz kilka zbędnych kilogramów i przydałaby Ci się mała przebieżka.
Podsumowanie
To oczywiście tylko niektóre z popularnych i często błędnie interpretowanych zachowań szarych terrorystów. Oczywiście jest ich o wiele więcej, ale każdy doświadczony posiadacz szynszyli potrafi bezbłędnie rozpoznać intencje swojego pupila.
to z tymi ścianami to jest bardzo dobre, moje szylki tak mi ostatnio okazały miłość, ze musiałam zabrać się za szpachlowanie wszystkich rogów i kantów w domu…. pozdrawiam
:D
moja szynszylka okazuje mi milosc gdy mnie iska, leciutko podryza, przytyla sie do mnie na fotelu, siedzi mi na ramieniu, spi ze mna pod kocem, uklepuje mnie lapkami i wciska pyszczek do mojej dloni dajac mi sygnal ze zyczy sobie mizianka :D:D
Ile lat ma Twoja szysia?
Nie wiedziałem, że moja szynszyla mnie aż tak kocha :O
„Sledzi nowe trendy technologiczne” skislam xD.
Mam dwie szyszki jeden spokojny uwielbiający obgryzać kwiatki i kable. Drugi zaś artysta uwielbia w dzień spać w moim łóżku na mojej poduszce do tego czeka cierpliwie ,aż wyjdę z pokoju by mógł rozgościć się w łóżku. Jeżeli nie chce opuścić mu miejsca wtedy mnie podgryza bym się grzecznie przesunęła. Kocham te nicponie .