Pierścień z futra na penisie szynszyli

Pierścień z futra na penisie szynszyli

| 1 Komentarz

Pierścień z futra na penisie szynszyli to temat intymny i trochę niesmaczny, przez co dość często pomijany. To błąd, bowiem problem ten nie tylko powoduje lekki dyskomfort, ale także może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu naszego pupila.

Czy wiesz, że..?

Pierścień z futra na penisie szynszyli wywiera silny ucisk i zaburza w nim prawidłowy przepływ krwi. Nieusunięty może zablokować cewkę moczową, co oznacza brak możliwości oddawania moczu i w konsekwencji, zatrucie organizmu zwierzęcia. Pozostawiony sam sobie problem zaciśniętego pierścienia z futra może prowadzić również do wypadnięcia prącia lub jego martwicy, co będzie skutkować jego amputacją.

Pierścień z futra na penisie szynszyli

Pierścień wytworzony z futra wokół męskiego narządu płciowego to nic innego jak ciasno przylegająca do prącia samca szynszyli zbita obręcz, znajdująca się zwykle pod napletkiem. Wytworzona jest z resztek jego własnego futra, bądź jego seksualnej partnerki. Ciasno zaciśnięta obręcz znajdująca się na bardzo wrażliwym organie powoduje ogromny dyskomfort i szereg dolegliwości bólowych.

Jakie są przyczyny powstawania pierścienia z futra?

Przyczyną powstawania charakterystycznego pierścienia wokół penisa u szynszyli jest wzmożona aktywność seksualna (szczególnie w okresie dojrzewania, w którym jest największa aktywność hormonów) u samców żyjących w grupach zarówno jednopłciowych, dwupłciowych, jak i tych żyjących całkowicie samotnie. Co więcej, na występowanie obręczy na penisie narażone są szynszyle w okresie wiosennym, w którym możemy zaobserwować zwiększoną wymianę okrywy włosowej.
Jak rozpoznać pierścień z futra na penisie szynszyli?

Przede wszystkim to co powinno zwrócić naszą uwagę to zmniejszona ruchliwość zwierzęcia i charakterystyczne przeciąganie się wyłącznie tylną częścią ciała oraz częste przez niego czyszczenie okolic intymnych. Istnieją też bardziej wyraźne objawy takie jak: nieprzyjemny zapach prącia, krwawienie z cewki moczowej, wyczuwalne zgrubienie pod napletkiem lub silne zaczerwienienie i opuchnięcie penisa, który w tym przypadku nie ma już możliwości swobodnego schowania się w napletku.

Jak usunąć pierścień z futra?

Zwykle ta obręcz z futra leży na penisie szynszyli na tyle luźno, że zwierzę samo potrafi ściągnąć ją zębami. Jednak jeśli pierścień tkwi na penisie bardzo mocno i szynszyla nie potrafi poradzić sobie z problemem, to zadanie jego usunięcia zalecam powierzyć wyłącznie dobremu specjaliście, który w sposób prawidłowy, szybko i sprawnie usunie pierścień znajdujący się na penisie szynszyli. Lekarz weterynarii fachowo oceni stan zdrowia naszego pupila i w zależności od potrzeb zwierzęcia, przepisze odpowiednie leki.

Nie bawmy się w lekarza!

Gwałtowne, za mocne próby ściągnięcia pierścienia znajdującego się na penisie szynszyli wykonywane przez osoby niedoświadczone, mogą prowadzić do wypadnięcia penisa szynszyli, a nawet zerwania jego wędzideł! I choć w internecie polecane są metody samodzielnego ściągania pierścienia z futra na tzw. „poślizg” za pomocą wazeliny, maści czy oliwy, w celu łatwiejszego usunięcia pierścienia palcami lub o zgrozo (!) pęsetą, to ja osobiście nie pochwalam takich metod i ich na swoim blogu tego nie propaguję. Takie beztroskie próby mogą się skończyć ogromną krzywdą, szokiem i bólem dla naszego pupila, a tego chyba byśmy nie chcieli.

Domki dla szynszyli

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo, samoyeda Nanook'a oraz dwóch sympatycznych szynszyli: 19-letniego Bandziorka i 4-letniego Owena.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

Jedna odpowiedź do “Pierścień z futra na penisie szynszyli”

  1. misiapysia pisze:

    Nawet nie wiedziałam że szynszyla może mieć coś takiego! LOL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)