5 sposobów jak przetrwać Sylwestra z szynszylą - szynszyle - chillbill

5 sposobów jak przetrwać Sylwestra z szynszylą

| 2 komentarze

Szampańska zabawa do białego rana, radosne okrzyki, wznoszone toasty i kolorowe fajerwerki – główna atrakcja sylwestrowego wieczoru.

Nie każdemu jest do śmiechu

Niestety nie wszystkim udziela się wspaniały nastrój spowodowany zbliżającym się nowym rokiem. Dla wielu zwierząt głośny huk petard jest często przerażającym i traumatycznym zjawiskiem. Co roku, w okresie sylwestrowym wiele spłoszonych zwierząt domowych ucieka z posesji lub pada ofiarom sadystów, którzy mają głupie pomysły i petardy wystrzeliwują nie tylko w powietrze.

W przypadku szynszyli sylwestrowy czas przebiega nieco łagodniej. Przede wszystkim szynszyle nie mają tak bardzo wrażliwego słuchu jak np. króliki (szynszyle słyszą podobnie jak ludzie), dlatego słabiej reagują na wystrzały petard czy sztucznych ogni. Nie znaczy to jednak, że nie słyszą w ogóle i że hałas nie będzie ich stresował.

5 sposobów jak przetrwać Sylwestra z szynszylą?

1. Zachowaj spokój

Szynszyle podobnie jak inne zwierzęta potrafią wyczuć stan emocjonalny opiekuna. Jeśli człowiek jest mocno zdenerwowany, zwierzę na pewno to wyczuje i nie będzie w stanie zrelaksować się przy napiętej atmosferze.

2. Wycisz pomieszczenie

Na ten czas warto zamknąć szczelnie wszystkie okna i zasłonić je roletami lub zasłonami. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można dodatkowo uszczelnić okna kocami. Wszystko to po to, aby jak najbardziej wygłuszyć pomieszczenie w którym znajduje się woliera z szynszylami tak, by nie dochodził do niego żaden dźwięk wybuchu petard.
3. Zagłusz wybuchy petard

Dobrym pomysłem będzie włącznie telewizora lub radia (ze spokojną muzyką lub filmem), co pozwoli nieco zagłuszyć odgłos fajerwerków za oknem. Większość zwierząt domowych jest przyzwyczajonych do dźwięków telewizora i muzyki.

4. Zajmij Uwagę

Bardzo dobrym sposobem na spokojne przetrwanie sylwestrowego czasu dla niemalże każdego zwierzęcia domowego jest zajęcie jego uwagi zabawą. W przypadku szynszyli świetnie sprawdzi się np. zabawa „Kartonowa Forteca„, która nie tylko jest ogromną atrakcją dla ciekawskiej szynszyli, ale też dzięki różnej wielkości kartonom może ona ukryć się w nich w każdej chwili, co zapewni jej poczucie bezpieczeństwa. Istnieje mnóstwo pomysłów na zabawy z szynszylami warto więc wybrać tę najlepszą i możliwą do zrealizowania.

5. Nie dotykaj

Jeśli zwierzę ma silną potrzebę schowania się do kryjówki (czy to będzie wiklinowy tunel, domek, hamak czy miska z piaskiem) nie wyciągajmy zwierzęcia na siłę. Owszem możemy podejść i pokazać, że jesteśmy w pobliżu, krótko uspokoić głosem, jednakże nie powinniśmy zwierzęcia przenosić, wyciągać na siłę, a tym bardziej nie wolno nam na zwierzę krzyczeć za to że się boi. Po wszystkim zaś warto nagrodzić zwierzę jego ulubionym smakołykiem.

Sylwestrowe Życzenia Szynszylowe

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku wraz z całą szynszylową ekipą ChillBill pragniemy życzyć Wam, aby ten Nowy 2018 Rok był jeszcze lepszy od poprzedniego. Chcemy też podziękować Wam za to, że jesteście z nami. – Happy New Year!

Domki dla szynszyli

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo, samoyeda Nanook'a oraz dwóch sympatycznych szynszyli: 19-letniego Bandziorka i 4-letniego Owena.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

2 odpowiedzi na “5 sposobów jak przetrwać Sylwestra z szynszylą”

  1. wiktoria pisze:

    Asiu, opublikowałaś wpis o recenzji produktów firmy Gadep bardzo mnie to zainteresowało i próbowałam znaleźć stronę z ich produktami ale niestety mi się to nie udało mogła byś mi pomóc. Pozdrowienia od Bombelka

  2. Bartek pisze:

    Moja szynszyla zuzia za bardzo się nie boji petard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)