5 sygnałów, że Twoja szynszyla Cię kocha - szynszyle - chillbill

5 sygnałów, że Twoja szynszyla Cię kocha

| 7 komentarzy

Jeśli sądzisz, że Twoja szynszyla Cię nie lubi, dogryza Ci lub wręcz nie akceptuje Cię jako swego podwładnego, koniecznie przeczytaj ten wpis. Może się bowiem okazać, że całkowicie błędnie odbierasz wysyłane przez nią sygnały.

Szynszyle, podobnie jak inne zwierzęta, nie potrafią mówić (podobno). Aby przekazać nam jakąś informację, najczęściej posługują się mową ciała, wydawanymi przez siebie dźwiękami, określonymi zachowaniami lub za pomocą działalności artystycznej. Większość posiadaczy szynszyli, doskonale zna już wszystkie te sygnały. Dla tych, którzy dopiero poznają zwyczaje tych szarych nicponi, przedstawiam krótki poradnik.

1. Przegryzione kable

Gdy znajdujesz przegryziony kabel od myszki lub klawiatury, w pierwszej chwili sądzisz, że ten wredny mały gryzoń znowu Ci dogryzł. Nic bardziej mylnego. To zachowanie wskazuje jedynie, że Twoja szynszyla śledzi bieżące trendy technologiczne i uważa, że najwyższy czas zainwestować w urządzenia bezprzewodowe.

2. Jedzenie, siano i bobki poza wolierą

To zachowanie jasno wskazuje, że szynszyla traktuje Cię po partnersku i w równym stopniu przykłada się do utrzymywania porządku. Usuwa wszelkie niepotrzebne przedmioty, resztki jedzenia i bobki, abyś łatwo mógł/mogła je sprzątnąć.

3. Obgryzione ściany

Odpadający od ściany tynk, zadrapania i obgryzione narożniki. Szynszyla bezbłędnie wskazuje wszystkie ubytki i zaleca natychmiastową renowację pomieszczenia. Nie chcesz chyba aby Twoi znajomi lub rodzina, uznali to za Twoje zaniedbanie.

4. Wszechobecne bobki

Tam gdzie pojawia się szynszyla, tam są i bobki. Powodem tego ma być fakt, że szynszyla (podobnie jak inne gryzonie) nie potrafi tego kontrolować. Nie jest to jednak jedyny powód. Szynszyla bowiem zaznacza te miejsca i przedmioty, które jej zdaniem wymagają natychmiastowego wysprzątania. Dzięki temu masz pewność, że Twoje mieszkanie będzie zawsze perfekcyjnie wysprzątane, nawet w tych najbardziej niedostępnych zakamarkach.

5. Unikanie dotyku, ciągła ucieczka

Wypuszczasz szynszyle na wybieg, wołasz je i zamierzasz wziąć na ręce. Ku Twojemu rozczarowaniu i rosnącej irytacji, szynszyla nieustannie Ci się wymyka. Odbija się od ścian, przebiega Ci po plecach lub między nogami. Po kilku minutach takiej gonitwy, opadasz z wyczerpania, widząc szydercze uśmieszki wszystkich szynszyli. Nie wynika to jednak z ich złośliwości, a z troski o Twoje zdrowie i kondycję fizyczną. Widocznie szynszyla uznała, że masz kilka zbędnych kilogramów i przydałaby Ci się mała przebieżka.

Podsumowanie

To oczywiście tylko niektóre z popularnych i często błędnie interpretowanych zachowań szarych terrorystów. Oczywiście jest ich o wiele więcej, ale każdy doświadczony posiadacz szynszyli potrafi bezbłędnie rozpoznać intencje swojego pupila.

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo oraz trzech, sympatycznych szynszyli: 14-letniego Bandziorka, 13-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 4-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

7 komentarzy

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)