Szynszylowe Halloween

Szynszylowy Halloween – Walka z Dyniowym Potworem

| 2 komentarze

Złowrogo spoglądające nietoperze, wykrzywione grymasy dyń, tańczące kościotrupy, a w oddali głośny śmiech wiedźmy. Tak wygląda najmroczniejszy czas w roku, czyli Halloween. A jak wygląda szynszylowy Halloween? Oto kilka szynszylowo – halloweenowych ujęć z ostatniej sesji zdjęciowej.

Czy wiesz, że..?

Szynszyle to małe gryzonie futerkowe, które odczuwają pełen wachlarz emocji, w tym uczucie strachu, a nawet przerażenia, które w niektórych przypadkach kończą się śmiercią zwierzęcia. Jednak to co może straszyć nas, niekoniecznie przestraszy naszą szynszylę. Gryzonie te nie boją się np. upiornych twarzy wydrążonych w dyni, plastikowych kościotrupów czy innych mrocznych i klimatycznych halloweenowych dekoracji.

Halloweenowa sesja zdjęciowa

Halloween (pochodzi prawdopodobnie od słów „All Hallows’ Eve”, czyli „Wigilia Wszystkich Świętych”) to dla wielu szczególny czas, który świętowany jest na wiele sposobów, w zależności m.in. od wychowania i wyznania, kultury i tradycji, kreatywności i dystansu do rzeczywistości. Halloween wywodzi się od Celtów (a nie jak błędnie twierdzą niektórzy od Satanistów). Druidzi (kapłani celtyccy) wierzyli, iż w dniu Samhain (nazwa ta pochodzi od Boga Śmierci) zaciera się granica między zaświatami, a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym, jak i dobrym, łatwiej jest w tym czasie przedostać się do świata żywych.

Aktualnie Halloween dla wielu jest raczej pretekstem do tematycznej zabawy, spożywania nadmiernej ilości niezdrowych słodyczy, a także, do wyrażania własnej kreatywności za pomocą kreowania wizerunku i dekorowania otoczenia, aniżeli sposobem na kontakt z zaświatami, czy czynienia w tym dniu wyjątkowego „zła”.

Największą popularnością Halloween cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Do Polski święto to przyszło dopiero w latach 90 i z każdym rokiem zyskuje na popularności.

Szynszyla wśród jesiennej scenerii

Najstarsza szynszyla Bandziorek został poproszony o pozowanie do najnowszej, jesienno-halloweenowej sesji zdjęciowej. Niestety nie obyło się bez drobnych poprawek scenerii, szynszylowych sprzeczek i uszczypliwości ze strony Bandziorka oraz wymuszania przy tym niestandardowej ilości smakołyków.

Szynszylowe Halloween - porządki szynszyla

Jak zwykle Bandziowi coś nie pasowało i musiał poprawić scenerię

Szynszylowe Halloween - jesienne porządki szynszyli

Tutaj też coś poprawiał, przestawiał, zmieniał i wywalał

Szynszylowe Halloween - jesienne wybrzydzanie szynszyli

A na końcu i tak Bandzio wybrzydzał i miał naburmuszony pyszczek

Po kilkunastu próbach przekupstwa i wielu poprawkach scenerii, skwaszony Bandzio dał się przekonać do krótkiej, jesienno-halloweenowej sesji zdjęciowej.

Szynszylowe Halloween - szara szynszyla Bandziorek

Najstarsza szynszyla Bandziorek wśród jesiennej scenerii

Szynszylowe Halloween - szara szynszyla w kwiatach

Portret uroczego, jesiennego Bandziorka

Do sesji zdjęciowej zgodził się przyłączyć zawodowy model Billy, który (odpowiednio nagrodzony smakołykiem) bardzo chętnie pozuje przed obiektywem.

Szynszylowe Halloween - mroczna szynszyla Billy

Zawodowy model Billy pozujący z małą dynią

Szynszylowe Halloween - portret szynszyli w dyni

Szynszyla Billy zaklęty w potwornej dyni

Szynszyle porwane przez halloweenową dynię!

Podczas halloweenowej sesji zdjęciowej wystąpił nieoczekiwany zwrot akcji. W trakcie spokojnego pozowania do zdjęć szynszyle przez przypadek wywołały ducha dyni, ożywiając wydrążone warzywo, które po chwili zamknęło ich w swoim wnętrzu.

Szynszylowe Halloween - szynszyle w dyni

Szynszyle złapane przez dyniowego potwora

Uwięzione w dyni szynszyle walczyły ile sił w łapkach i pyszczku, mocując się z nieustępliwym, dyniowym potworem.

Szynszylowe Halloween - szynszylowy pyszczek w dyni

Billy i Bandzio walczą z halloweenowym dyniowym potworem

Dyniowy potwór pokonany!

Udało się! Za pomocą niebywałej siły i skutecznych, szynszylowych czarów, szynszyle oswobodziły się z sideł dyniowego wroga. Odesłały go tam skąd przyszedł, zamykając wrota i pieczętując je szynszylowym bobkiem tak, by już więcej potwór nie zjawił się zaklęty w przypadkowej dyni.

Szynszylowe Halloween - szara szynszyla w dyni

Bandzio i Billy pokonują okrutną dynię

Szynszylowe Halloween - szynszyl w dyni

Szynszyla Bandzio na krótko przed opuszczeniem dyni

Ucieczka z legowiska dyniowych potworów

Szynszyle nie kontynuowały jesienno-halloweenowej sesji zdjęciowej, ponieważ po pokonaniu dyniowego wroga, przyszło im zmierzyć się również z innymi duchowymi istotami zaklętymi w pomniejszych dyniach.

Szynszylowe Halloween - Billy z dyniami

Szynszyla Billy wśród dyniowych potworów

Na szczęście Bandzio i Billy znów połączyli swoje siły i razem na zawsze rozprawili się z istotami z zaświatów zaklętymi w dyniach.

Szynszylowe Halloween - szynszyle na Halloween

Halloweenowa szynszyla czterouszna – jedna z najrzadszych odmian szynszyli

Szynszylowe Halloween - szara szynszyla na Halloween

Dokąd tupta Bandzio?

Szynszylowy Halloween

Niezależnie od tego czy i jak spędzamy Halloween warto wykorzystać ten czas, aby spędzić go pozytywnie i w dobrym nastroju, czerpiąc radość z tego wyjątkowego dnia w roku. A czy Wy świętujecie Halloween?

Szynszylowe Halloween - czarna szynszyla w dyni na Halloween

Szynszyla Billy w dyni

Uwaga! Elementy ozdobne znajdujące się na zdjęciach są wyłącznie dekoracją na czas sesji zdjęciowej. Szynszyle muszą mieć zapewnione gryzaki, gałęzie i zabawki do gryzienia, wykonane jedynie z naturalnego i bezpiecznego dla nich drewna. Zabawki dla gryzoni nie powinny zawierać drobnych elementów plastiku, jedzenia nieprzeznaczonego dla szynszyli ani piór.

Domki dla szynszyli

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo, samoyeda Nanook'a oraz dwóch sympatycznych szynszyli: 19-letniego Bandziorka i 4-letniego Owena.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

2 odpowiedzi na “Szynszylowy Halloween – Walka z Dyniowym Potworem”

  1. Adam pisze:

    Kiedy następny wpis? Dawno nie było! ;)

  2. Klaudia pisze:

    Hej, mam pytanko sepia jest potrzebna w diecie szyszek?♥️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)