Szynszylowe Halloween

Szynszylowy Halloween

| 1 Komentarz

Złowrogo spoglądające nietoperze, wykrzywione grymasy dyń, tańczące kościotrupy, a w oddali głośny śmiech wiedźmy. Tak wygląda najmroczniejszy czas w roku, czyli Halloween. A jak wygląda szynszylowy Halloween? Oto kilka szynszylowo – halloweenowych ujęć z ostatniej sesji zdjęciowej.

Czy wiesz, że..?

Szynszyle to małe gryzonie futerkowe, które odczuwają pełen wachlarz emocji, w tym uczucie strachu, a nawet przerażenia, które w niektórych przypadkach kończą się śmiercią zwierzęcia. Jednak to co może straszyć nas, niekoniecznie przestraszy naszą szynszylę. Gryzonie te nie boją się np. upiornych twarzy wydrążonych w dyni, plastikowych kościotrupów czy innych mrocznych i klimatycznych halloweenowych dekoracji.

Halloweenowa sesja zdjęciowa

Halloween (pochodzi prawdopodobnie od słów „All Hallows’ Eve”, czyli „Wigilia Wszystkich Świętych”) to dla wielu szczególny czas, który świętowany jest na wiele sposobów, w zależności m.in. od wychowania i wyznania, kultury i tradycji, kreatywności i dystansu do rzeczywistości. Halloween wywodzi się od Celtów (a nie jak błędnie twierdzą niektórzy od Satanistów). Druidzi (kapłani celtyccy) wierzyli, iż w dniu Samhain (nazwa ta pochodzi od Boga Śmierci) zaciera się granica między zaświatami, a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym, jak i dobrym, łatwiej jest w tym czasie przedostać się do świata żywych.

Aktualnie Halloween dla wielu jest raczej pretekstem do tematycznej zabawy, spożywania nadmiernej ilości niezdrowych słodyczy, a także, do wyrażania własnej kreatywności za pomocą kreowania wizerunku i dekorowania otoczenia, aniżeli sposobem na kontakt z zaświatami, czy czynienia w tym dniu wyjątkowego „zła”.

Największą popularnością Halloween cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Do Polski święto to przyszło dopiero w latach 90 i z każdym rokiem zyskuje na popularności.

Szynszyla wśród jesiennej scenerii

Najstarsza szynszyla Bandziorek został poproszony o pozowanie do najnowszej, jesienno-halloweenowej sesji zdjęciowej. Niestety nie obyło się bez drobnych poprawek scenerii, szynszylowych sprzeczek i uszczypliwości ze strony Bandziorka oraz wymuszania przy tym niestandardowej ilości smakołyków.

Szynszylowe Halloween - porządki szynszyla

Jak zwykle Bandziowi coś nie pasowało i musiał poprawić scenerię

Szynszylowe Halloween - jesienne porządki szynszyli

Tutaj też coś poprawiał, przestawiał, zmieniał i wywalał

Szynszylowe Halloween - jesienne wybrzydzanie szynszyli

A na końcu i tak Bandzio wybrzydzał i miał naburmuszony pyszczek

Po kilkunastu próbach przekupstwa i wielu poprawkach scenerii, skwaszony Bandzio dał się przekonać do krótkiej, jesienno-halloweenowej sesji zdjęciowej.

Szynszylowe Halloween - szara szynszyla Bandziorek

Najstarsza szynszyla Bandziorek wśród jesiennej scenerii

Szynszylowe Halloween - szara szynszyla w kwiatach

Portret uroczego, jesiennego Bandziorka

Do sesji zdjęciowej zgodził się przyłączyć zawodowy model Billy, który (odpowiednio nagrodzony smakołykiem) bardzo chętnie pozuje przed obiektywem.

Szynszylowe Halloween - mroczna szynszyla Billy

Zawodowy model Billy pozujący z małą dynią

Szynszylowe Halloween - portret szynszyli w dyni

Szynszyla Billy zaklęty w potwornej dyni

Szynszyle porwane przez halloweenową dynię!

Podczas halloweenowej sesji zdjęciowej wystąpił nieoczekiwany zwrot akcji. W trakcie spokojnego pozowania do zdjęć szynszyle przez przypadek wywołały ducha dyni, ożywiając wydrążone warzywo, które po chwili zamknęło ich w swoim wnętrzu.

Szynszylowe Halloween - szynszyle w dyni

Szynszyle złapane przez dyniowego potwora

Uwięzione w dyni szynszyle walczyły ile sił w łapkach i pyszczku, mocując się z nieustępliwym, dyniowym potworem.

Szynszylowe Halloween - szynszylowy pyszczek w dyni

Billy i Bandzio walczą z halloweenowym dyniowym potworem

Dyniowy potwór pokonany!

Udało się! Za pomocą niebywałej siły i skutecznych, szynszylowych czarów, szynszyle oswobodziły się z sideł dyniowego wroga. Odesłały go tam skąd przyszedł, zamykając wrota i pieczętując je szynszylowym bobkiem tak, by już więcej potwór nie zjawił się zaklęty w przypadkowej dyni.

Szynszylowe Halloween - szara szynszyla w dyni

Bandzio i Billy pokonują okrutną dynię

Szynszylowe Halloween - szynszyl w dyni

Szynszyla Bandzio na krótko przed opuszczeniem dyni

Ucieczka z legowiska dyniowych potworów

Szynszyle nie kontynuowały jesienno-halloweenowej sesji zdjęciowej, ponieważ po pokonaniu dyniowego wroga, przyszło im zmierzyć się również z innymi duchowymi istotami zaklętymi w pomniejszych dyniach.

Szynszylowe Halloween - Billy z dyniami

Szynszyla Billy wśród dyniowych potworów

Na szczęście Bandzio i Billy znów połączyli swoje siły i razem na zawsze rozprawili się z istotami z zaświatów zaklętymi w dyniach.

Szynszylowe Halloween - szynszyle na Halloween

Halloweenowa szynszyla czterouszna – jedna z najrzadszych odmian szynszyli

Szynszylowe Halloween - szara szynszyla na Halloween

Dokąd tupta Bandzio?

Szynszylowy Halloween

Niezależnie od tego czy i jak spędzamy Halloween warto wykorzystać ten czas, aby spędzić go pozytywnie i w dobrym nastroju, czerpiąc radość z tego wyjątkowego dnia w roku. A czy Wy świętujecie Halloween?

Szynszylowe Halloween - czarna szynszyla w dyni na Halloween

Szynszyla Billy w dyni

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo oraz dwóch, sympatycznych szynszyli: 15-letniego Bandziorka i 5-letniego Billy'ego.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 dni temu

Kiedy następny wpis? Dawno nie było! ;)

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x