siano dla szynszyli

Recenzja siana firmy Real Nature


Mocno wysuszone, o twardej strukturze, z długimi źdźbłami trawy. Jasnozielone, o wspaniałym aromacie suszonych ziół. Tak wygląda siano idealne. A jakie jest siano od Real Nature?

Tym razem wzięliśmy pod lupę jeden z produktów niemieckiej marki Real Nature – siano Premium – Wiesenheu Echinacea (z dodatkiem jeżówki, która wzmacnia odporność). Produkt ten jest dostępny również z 5% dodatkiem lucerny lub bez żadnych dodatków.

dobre siano dla szynszyli

Tak wygląda siano Premium – Wiesenheu z dodatkiem jeżówki po wyjęciu z opakowania.

Ekologiczne siano Real Nature

Siano dostajemy w wielkiej, szczelnie zamkniętej, papierowej torbie. Nieco ponad 20 zł za 1 kg. Opakowanie jest bardzo estetyczne, a zawarte na nim etykiety są bardzo jasne i czytelne. Co więcej, dzięki papierowej, mocnej paczce, z łatwością możemy sprawnie wyjąć dowolną ilość siana, bez rozsypywania go po całym pomieszczeniu.

Naturalny skład

Siano od Real Nature jest bogate w wysoką zawartość składników odżywczych, ważnych witamin, substancji mineralnych i mikroelementów, a także surowego włókna (bardzo ważnego w diecie naszych szynszyli).

Produkt marki Real Nature zawiera w 95% ekologiczne siano łąkowe. W jego składzie analitycznym znajdziemy aż 9,5% surowego popiołu, 26,1% włókna surowego, 1,1% tłuszczu oraz 8,0% białka. Choć skład mógłby być jeszcze nieco lepszy to pamiętajmy, że dane te mogą się nieco różnić, co jest typowe dla produktów naturalnych.

Delikatna uprawa i łagodne suszenie

Na opakowaniu produktu znajdziemy informację, w której producent zapewnia, że jego produkty są w pełni ekologiczne i specjalnie wyselekcjonowane. Uprawa i zbiór znajdują się w rezerwacie przyrody „Weseraure” na Nizinie Północnoniemieckiej, co gwarantuje nam bardzo dużą różnorodność gatunków dojrzałych roślin.

Niepylące siano łąkowe od Real Nature zostało poddane łagodnemu suszeniu słońcem i wiatrem, dzięki czemu zachowuje swój naturalny smak oraz piękny i zielony kolor źdźbeł. Zapach jest słabo wyczuwalny i nie tak aromatyczny jak opisuje to producent.

Produkt ręcznie pakowany

Długie źdźbła traw i część ziół są starannie, ręcznie pakowane, co sprawia, że siano nie jest pokruszone czy zmiażdżone, a dodatkowo można łatwo wyjąć je z torby. Moim zdaniem wielką zmorą jest wyciąganie ściśniętego siana z ciasnej, plastikowej folii lub z kolei cienkiej, papierowej torebki, która bardzo szybko się rozrywa.

siano dla szynszyli królików i gryzoni

W swojej ofercie firma Real Nature posiada również inne produkty dla gryzoni i królików.


siano dla szynszyla

Siano Real Nature możemy dostać w wersji bez dodatków lub z lucerną czy jeżówką.

Gwarancja jakości

Produkty Premium – Wiesenheu od Real Nature wolne są od wszelkich sztucznych dodatków takich jak nawozy (w tym azot) czy pestycydy. Producent na opakowaniu zapewnia nas, że dokłada wszelkich starań, aby podczas zbiorów i selekcji do paczek trafiały składniki najwyższej jakości.

Gwarancją wysokiej jakości produktu jest logo Bio – siegel. Opatrzone nim produkty spełniają surowe wymogi obowiązujące dla rolnictwa ekologicznego.

ekologiczne siano dla szynszyli

Gwarancja wysokiej jakości produktu potwierdzona niemieckim znakiem BIO – siegel.

Czy warto stosować siano od Real Nature?

Trzymając w ręku siano od Real Nature mam wrażenie, że produkt ten został stworzony z niezwykłą starannością dla najbardziej wymagających klientów. Nie tylko zachwyca estetycznym, kolorowym opakowaniem, ale też gwarancją, że to, co podajemy naszym pupilom jest w pełni zdrowe i ekologiczne.

Nie da się ukryć, że źdźbła w sianie Premium – Wiesenheu znacznie różnią się swoją grubością i długością od siana niektórych marek. Są lepiej wysuszone, przez co twardsze i ostrzejsze, a to w przypadku szynszyli jest ogromną zaletą. Natomiast to, czy siano zasmakuje naszemu pupilowi zależy przede wszystkim od jego indywidualnych upodobań, a nie starań producenta. Mimo wszystko polecam każdemu wypróbować siano Real Nature, aby przekonać się samemu.

Udostępnij artykuł:

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im cały wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i trzech, sympatycznych szynszyli: 12-letniego Bandziorka, 11-letniego Egona (klawo jak cholera!) i 2-letniego Billy'ego. To właśnie one były inspiracją do stworzenia tego bloga.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

2 komentarze

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *