Pomysły na zabawy z szynszylami - szynszyle - chillbill

Pomysły na zabawy z szynszylami

| 7 komentarzy

Powywracane pudełka, przewrócone miseczki. Puszczanie szynszyli wcale nie musi być nudne! Oto kilka pomysłów na urozmaicenie czasu spędzonego na wybiegu.

Chyba każdy lubi się bawić, prawda? Turlanie się w piasku, do tego liczne tunele i zakamarki. Tu kawałek ściany, tam troszkę kocyka i jeszcze mały gryz mebli. Mógłbym tak się bawić bez końca! Dla tych, którzy nie mają pomysłu na urozmaicenie czasu szynszylom zrobiłem listę zabaw. Gdy przygotujecie taką niespodziankę swoim pupilom zapewne oszaleją one z radości.

King Kong

To chyba jedna z najpopularniejszych zabaw, bardzo często stosowana, gdy domownik każe nam wracać do klatki. Łapie nas wtedy swoimi dużymi rękami i mówi: „maaam cię cwaniaku”. Zabawa polega na tym, że my uciekamy, Wy nas łapiecie. Pamiętajcie, że tak naprawdę macie nas nie złapać, bo to my mamy wygrać.

Potrzebujesz

 • dużo miejsca do zabawy,
 • kryjówki dla szynszyli na odpoczynek.
zabawy_z_szynszylami

Dla małego gryzonia jakim jest szynszyla, zawsze będziemy dużymi istotami

zabawy z szynszylami

W zabawie King Kong nie potrzebujemy wielu akcesoriów

Piaski czasu

Zabawa świetnie się sprawdza, gdy jest więcej szynszyli, bo wtedy każda natychmiast chce się wyturlać w piasku. Do dużego plastikowego pojemnika sypiecie ogromnej ilości pył do kąpieli. Podnosicie jedną z nas i kładziecie do wanny napełnionej po brzegi piachem. Na umycie się każda z nas ma ok 5 – 10 sekund.

Potrzebujesz

 • dużą miskę z piaskiem,
 • spora ilość piasku do kąpieli dla szynszyli.
pomysł_na_zabawę_z-gryzoniem

Piaski czasu to idealna zabawa dla szynszyli

piasek zabawa dla szynszyli

Kąpiel w piasku to także pomoc w czyszczeniu futra

Sherlock Holmes

To wspaniała zabawa, która rozwija nasz instynkt poszukiwacza. Polega na tym, że zwiedzamy wydzielony nam teren, poszukując smakołyków. W trudniejszej wersji tej zabawy smakołyki ukryte są w specjalnych, zaszyfrowanych przedmiotach.

Potrzebujesz

 • pyszne, ulubione smakołyki,
 • kilka zabawek na inteligencję dla gryzoni lub własne wynalazki.
zabawy_dla_szynszyli

Sherlock Holmes to zabawa, która pozwoli szynszyli poznać otoczenie

zabawa dla gryzoni

Szynszyle z natury mają instynkt poszukiwacza – odkrywcy

Escape room

Z natury jesteśmy ciekawskimi osobnikami, którym nie wystarczy nawet cały pokój. Dlatego też zawsze, gdy tylko nadarzy się okazja, będziemy chcieli z niego wyjść. Zabawa Escape room to świetny pomysł dla szynszyli, które szukają przygód. W pomieszczeniu rozstawiacie kartony, pudełka i pojemniki. Piłeczki lub maskotki porozrzucajcie po pokoju. Wszystkie te przedmioty rozstawicie w przemyślany sposób, tak aby posłużyły za przeszkodę. Szynszylę zapraszacie do pomieszczenia, wyznaczając jej miejsce startu na końcu pokoju. W pomieszczeniu zostaje sama, a drzwi do pokoju uchylone są na ponad 10 cm. Szynszyla musi się wydostać z pokoju przed upływem 5 minut.

Potrzebujesz

 • piłeczki ping pongowe, tenisowe lub inne przeszkody,
 • maskotki różnej wielkości,
 • duże kartony i pudełka.
pomysł_na_czas_z_szynszylą

Escape room to ciekawa opcja dla ciekawskich szynszyli

zabawy dla gryzoni

Szynszyle wbrew pozorom to bardzo inteligentne i niezwykle skoczne osobniki

Chichén Itzá

To fajna zabawa dla wojowniczych, rządnych wrażeń osobników, którym nie straszny jest lęk wysokości. Z kartonów i różnej wielkości pudełek układacie jak najwyższą piramidę. Na samym jej szczycie kładziecie ulubiony smakołyk. Szynszyla, aby go zdobyć będzie musiała wejść na sam szczyt. Jest też trudniejsza wersja tej zabawy. Polega ona na tym, że piramida zbudowana jest tak, że niektóre jej części (pudełka) są ruchome. Szynszyla więc musi zdobyć szczyt piramidy, nie burząc budowli.

Potrzebujesz

 • duże kartony i pudełka,
 • ulubiony smakołyk szynszyli.
zabawa z szynszylą

Chichén Itzá to zabawa w klimatach Ameryki Środkowej

zabawa z szynszylami

Egon z Bandziorkiem (szynszyle odmiany standard) w wersji testowej zabawy Chichén Itzá

Podsumowanie

Zabaw dla szynszyli jest mnóstwo i tylko od Twojej wyobraźni zależy w co będziecie się bawić. Ciekawie i miło spędzony czas z szynszylą to nie tylko urozmaicenie dnia, ale też ogromna pomoc w budowaniu relacji ze zwierzęciem. Nie zapominaj, aby podczas zabaw dbać o bezpieczeństwo pupila zabezpieczając pomieszczenie i asekurując szynszylę.
Miłej zabawy!

Zdjęcia nieoznaczone logiem CHILLBILL.PL pochodzą z serwisu Flickr.com (fot. Beth L. Alexander, Mats Haugen, Gehantao 971031, Joe Penniston, Maciej Kasprzyk, Alvaro Salva, Indenture, Sean Mason, Jonathan).

Autor artykułu

Wieczny marzyciel i ciamajda. Niezwykle waleczny, zaciekle broniący swojej grupy. Wielki fan karuzeli, porządku i różowych kucyków. Wyjątkowo wrażliwy i ujmujący, najbardziej ugodowy z całej ekipy.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

7
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lucy
Gość
Lucy

Mój najbardziej lubi zabawę w King Konga i wspinanie się na piramidy. Czasem też „zmuszam” go do chodzenia na dwóch łapkach żeby sięgnąć jedzenie, a w chowaniu przysmaków to raczej on jest mistrzem… zawsze jak sobie biega to nagle wychodzi z jakiegoś zakamarka z wcześniej „zachomikowanym” przysmakiem :P

Asia
Admin
Asia

Ja zauważyłam, że Mafia złości się przy zabawkach na inteligencję. (pewnie dlatego, że nie zawsze udaje jej się znaleźć smakołyk) ;P Z kolei Egon i Bandziorek uwielbiają Escape room z pluszowymi przeszkodami. :)

Super, że jest więcej takich szynszylomaniaków! :)

Lilu
Gość
Lilu

To sie uśmiałam! :) Pomysły genialne! Ten blog jest świetny! :) :*

anita
Gość
anita

Ja tez lubię tego bloga jest naprawdę super i wreszcie jest więcej takich ludzi którzy
Kochaja
szynszyle.

Dela
Gość
Dela

Super zabawy, tylko niezbyt ‚zaczaiłam’ escape room, wyproboje holmesa… Tylko czy one znajdą swoje pycha-pycha? Poza tym -super Blog 😊

Amelia
Gość
Amelia

Mój Gucio najbardzej lubi zabawę escape room i chichen itza .
Tak w ogóle super blog naprawdę się przydaje . :)

szynszylmaniak
Gość
szynszylmaniak

szynszyle są takie słodkie jak wata cukrowa

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)