7 przesądów o czarnej szynszyli

7 przesądów o czarnej szynszyli

| 0 Komentarzy

Mała, czarna puchata kulka przebiegająca nam drogę. Nagły pisk i tupot małych stóp. Czy czarne szynszyle podobnie jak czarne koty przynoszą pecha? Oto 7 przesądów o czarnej szynszyli.

Czy wiesz, że..?

Przesąd, inaczej zabobon (pochodzący od „bobonienia”, czyli niewyraźnego wypowiadania słów przez wróżbitów w trakcie obrzędów kulturowych), to całkowicie bezpodstawna, niewrażliwa na argumentację wiara w istnienie związku przyczynowo-skutkowego między danymi zdarzeniami. Swoje źródło może mieć stereotypach zakorzenionych w tradycji i kulturze. Jest pozostałością dawnego systemu wierzeń, praktyk magicznych, przejawem ciemnoty i zacofania. Wiara w przesąd jest pozbawiona racjonalnych podstaw i jednocześnie niemożliwa do weryfikacji.

1. Jeśli czarna szynszyla przebiegnie ci drogę będziesz mieć pecha

Kiedy niespodziewanie na swojej drodze zobaczysz czarną szynszylę, może to oznaczać tylko jedno – pozostawiłeś wolierę/klatkę otwartą i szynszyle beztrosko biegają po całym domu! Wiąże się to oczywiście z zabobkowaniem dużego obszaru i być może, obgryzionymi książkami lub pozostawionymi na podłodze banknotami 500 zł. Jak zniwelować działanie pecha? Natychmiast należy splunąć 3 razy przez lewe ramię (później starannie wytrzeć szmatą oplutą podłogę) i rzucić w stronę czarnej szynszyli obłaskawiający migdałek. Aby mieć pewność, warto rzucić trzy.

2. Kąpiąca się szynszyla zwiastunem niezapowiedzianych gości

Kiedy widzisz szynszylę w pyłowej kąpieli to znak, że należy posprzątać w mieszkaniu, bo niedługo zjawią się niezapowiedziani goście.

3. Bobki czarnej szynszyli zwiastunem bogactwa

Bobki szynszyli mnożą się nieustannie. Im więcej szynszyli, tym więcej bobków (niczym na plantacji czarnego ryżu). W niektórych krajach istnieje przesąd, według którego bobki pozostawione przez czarną szynszylę w nietypowych miejscach (np. w butach czy na stole) zwiastują powodzenie w finansach, czyli przypływ gotówki. A więc wychodzi na to, że im więcej szynszylowych bobków tym lepiej.

4. Czarna szynszyla w Internecie – zwiastun ciekawych treści

Czarne szynszyle nie są tak popularne jak te o umaszczeniu standardowym, dlatego nie jest łatwo spotkać ich w czasie swoich wędrówek po sieci. Jeśli jednak zobaczysz logo czarnej szynszyli na jakimś blogu, koniecznie dodaj go do zakładek i regularnie odwiedzaj! Jest to bowiem zwiastun ciekawych, często zabawnych i przydatnych treści o szynszylach.

5. Krzyk czarnej szynszyli o poranku – krótszy sen

Kiedy ze snu wyrywa cię zniecierpliwiony odgłos krzyczącej (zwłaszcza czarnej) szynszyli, możesz mieć pewność, że zwiastuje to niewyspanie, bowiem jest duże prawdopodobieństwo, ze opuścisz wygodne łóżko i podreptasz niezwłocznie, aby podać śniadanie swojej wygłodniałej przez noc szynszyli.

6. Pozostawienie moczu na kocu (w zimie) – przeziębienie

Jeśli czarna szynszyla postanowi oddać mocz na Twoim ulubionym kocu to znak choroby, bowiem kiedy pobiegniesz przepłukać go lub wyprać, a następnie udasz się z nim na balkon lub taras (przy temperaturze -28 stopni) niechybnie się przeziębisz.

7. Czarna szynszyla na ramieniu zwiastuje przyjaźń i szczęście

Jeśli podczas wybiegu czarna szynszyla wskoczy Ci na ramię i na nim pozostanie, to zapowiedź nowej przyjaźni (z czarną szynszylą) i wielkiego szczęścia (przyjaźń z szynszylą jest niebywałym szczęściem). Jeśli w dodatku na ramieniu znajdziesz pozostawione bobki, to zapowiedź powodzenia w sprawach uczuciowych.

Podsumowanie

Post napisany jest z przymrużeniem oka i służy jedynie celom rozrywkowym. Zawarte w nim informacje mogą odbiegać od rzeczywistości, a niektóre treści w nim zawarte bywają absurdalne, podobnie z resztą jak wszystkie popularne przesądy krążące po świecie.

Domki dla szynszyli

Autor artykułu

Autorka bloga ChillBill. Miłośniczka zwierząt, której największą pasją są szynszyle. Od wielu lat zajmuje się obserwacją tych gryzoni, poświęcając im wolny czas. Dumna posiadaczka czarnego kota Merlina i tajskiego kota Theo, samoyeda Nanook'a oraz dwóch sympatycznych szynszyli: 19-letniego Bandziorka i 4-letniego Owena.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa do artykułu są własnością jego autora. Kopiowanie, modyfikowanie i cytowanie artykułu bez jego zgody jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)