Ciekawostki

Jakie są wady bycia szynszylą? A jakie zalety? Czego lepiej nie mówić, aby jej nie podpaść? Jakie imię będzie najlepsze? Czy jesteś szynszylomaniakiem? Jakie są zalety i wady posiadania szynszyli? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w niniejszym dziale – Ciekawostki o szynszylach.


Szynszylowy Halloween – w poszukiwaniu czarownic

Szynszylowy Halloween – W Poszukiwaniu Czarownic

Jest ciemna, wyjątkowo cicha noc. W złowrogim lesie słychać delikatny szum drzew, szelest liści i pohukiwania sów. Księżyc wychyla się nieśmiało, swym blaskiem wkraczając między konary suchych drzew. Nagle do lotu zerwało się stado kruków, skrzecząc charakterystycznie, tak jakby śmiały się z szynszylowych przybyszy. „To już niedaleko. Jesteśmy blisko chaty pierwszej czarownicy!” – powiedział Billy. I wraz z szarym przyjacielem ruszyli pewnym krokiem przed siebie.

| 0 Komentarzy


Człowiek, który uratował szynszyle przed wyginięciem! Mathias F Chapman

Mathias F. Chapman – pierwszy hodowca fermowy szynszyli

Chapman to nazwisko znane nie tylko wśród fermowych hodowców, ale także pośród miłośników szynszyli. Niestety jedni i drudzy, powielają często nieprawdziwe informacje, kreując Mathiasa F. Chapmana na „szynszylowego bohatera”, który uratował te zwierzęta przed wyginięciem. Jaka jest prawdziwa historia człowieka, który jako pierwszy na masową skalę rozpoczął hodowlę fermową szynszyli?

| 0 Komentarzy


Szynszylowe Halloween

Szynszylowy Halloween – Walka z Dyniowym Potworem

Złowrogo spoglądające nietoperze, wykrzywione grymasy dyń, tańczące kościotrupy, a w oddali głośny śmiech wiedźmy. Tak wygląda najmroczniejszy czas w roku, czyli Halloween. A jak wygląda szynszylowy Halloween? Oto kilka szynszylowo – halloweenowych ujęć z ostatniej sesji zdjęciowej.

| 2 komentarze


7 przesądów o czarnej szynszyli

7 przesądów o czarnej szynszyli

Mała, czarna puchata kulka przebiegająca nam drogę. Nagły pisk i tupot małych stóp. Czy czarne szynszyle podobnie jak czarne koty przynoszą pecha? Oto 7 przesądów o czarnej szynszyli.

| 0 Komentarzy


Szynszyle w kosmosie

Szynszyle w kosmosie

Była już Czarodziejka z Księżyca i Motomyszy z Marsa. Teraz przyszedł czas na szynszyle w kosmosie! Tym bardziej, że to właśnie gryzonie odgrywają kluczową rolę w wielu badaniach kosmicznych. Jak gryzonie radzą sobie w kosmosie? Oto kilka zdjęć z kosmicznej, szynszylowej sesji zdjęciowej.

| 0 Komentarzy


Opowieść Billy'ego

Opowieść Billy’ego

Nazywam się William Puchałek. Poza Waszą planetą znany wszystkim jako niebywale skuteczny Agent B (X582). Na Ziemi kojarzony pod skróconą nazwą imienia, czyli Billy. Nadszedł czas, aby się ujawnić i wreszcie opowiedzieć swoją historię.

| 1 Komentarz


Czego może nauczyć nas szynszyla

Czego możemy nauczyć się od szynszyli?

Wydawać by się mogło, że szynszyle to tylko małe, puchate i niepozorne gryzonie, które w żaden sposób nie mogą wpłynąć na nasze życie. Nic bardziej mylnego. W szynszylach, podobnie jak w innych zwierzętach tkwi siła, a ich zwyczaje i zachowania mogą nas wiele nauczyć. Pomogą nam również przystanąć i spojrzeć na pewne sprawy w zupełnie inny sposób.

| 8 komentarzy


jak szynszyle okazują radość

Jak szynszyle okazują radość?

To bardzo często pojawiające się pytanie, szczególnie wśród osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szynszylami. A więc, jak szynszyle okazują radość i czy w ogóle potrafią okazywać emocje?

| 8 komentarzy


szynszylowe walentynki

Szynszylowe Walentynki

Czerwone serca, pyszne czekoladki, pluszowe misie i miłosne kartki. Do tego oczywiście kwiaty, a wraz z nimi miłosne gesty. Tak wygląda ten romantyczny czas dwóch kochających się osób. A jak wyglądają szynszylowe Walentynki? Oto kilka walentynkowo-szynszylowych zdjęć z ostatniej sesji zdjęciowej.

| 9 komentarzy


Szynszyle - najważniejsze informacje

Szynszyle – Najważniejsze informacje

Szynszyle to bardzo sympatyczne gryzonie o charakterystycznym kulistym kształcie i przyjaznym usposobieniu. Stają się coraz bardziej popularne jako domowy pupil i zwierzęcy członek rodziny. Co to jest szynszyla? Jakie wymagania żywieniowe posiada szynszyla? Jak w prawidłowy sposób opiekować się szynszylą? Oto najważniejsze informacje o szynszylach.

| 0 Komentarzy


7 grzechów głównych przeciętnego posiadacza szynszyli

7 grzechów głównych przeciętnego posiadacza szynszyli

Pycha, lenistwo czy gniew? A może zazdrość lub nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu? Niezależnie od tego jak dobrym i kochającym opiekunem starasz się być dla swojego pupila, któryś z tych niegodziwych czynów możesz nieświadomie popełniać. Sprawdź i przekonaj się, czy jest choć jedno przewinienie, które dotyczy i ciebie.

| 0 Komentarzy